לטובת ביטחון וחיזוק האחיזה בקרקע כנגד השתלטות ערבית: גיוס המונים למען חוות קשואלה - 0404
לטובת ביטחון וחיזוק האחיזה בקרקע כנגד השתלטות ערבית: גיוס המונים למען חוות קשואלה

לטובת ביטחון וחיזוק האחיזה בקרקע כנגד השתלטות ערבית: גיוס המונים למען חוות קשואלה

עמותת קשואלה, בסיוע קרן גוש עציון, יוצאת לקמפיין שמטרתו חיזוק הביטחון בחוות קשואלה ועיבוי עדר הכבשים כחלק ממערך תפיסת הקרקע, זאת תחת הסיסמא: "כי אם אנחנו לא ניהיה כאן – לא יהיה לנו עתיד כאן!".

חוות קשואלה קרויה על שמו של לוחם הפלמ"ח יעקב זרחי שנפל בקרב הקסטל במלחמת העצמאות. משפחת בן דוד עלתה לקרקע ביער הל"ה בה' בסיוון תשע"ב בשליחות המועצה האזורית גוש עציון, בשיתוף קרן קיימת לישראל, במטרה לשמור על עתודות הקרקע של גוש עציון ממערב. קרקעות אלו נקנו על ידי יהודים בשנות השלושים של המאה העשרים ואין מחלוקת לגבי הבעלות עליהן.

כבר שמונה שנים שתחיה ויאיר בן דוד עם חמשת ילדיהם נאחזים בקרקע יער הל"ה שבגוש עציון ומתגוררים בחוות קשואלה. תחיה ויאיר במסירות ונחישות, יחד עם מתנדבים נוספים, עושים ציונות בשטח: כבשים, חקלאות ותיירות.

אין חלל ריק בארץ, אומרים תחיה ויאיר, ואם הם לא יהיו ביער ובחוות קשואלה – ערביי הסביבה ישתלטו על קרקעות השייכות לעם ישראל ומדינת ישראל, יכרתו את עצים ויציתו שריפות כדי לפגוע ביער ובמתיישביו, כפי שהיה בעבר.

כחלק ממערך תפיסת הקרקע הוקם עדר כבשים המהוות את הכח החלוץ שלפני המחנה – לכל מקום אליו מגיעות הכבשים למרעה, לא מגיעים הערבים. על מנת להרחיב ולהעמיק את הנוכחות ביער ובשטחים מסביב, כשטח המשתרע על מעל ל-10,000 דונמים, יש להגדיל את העדר.

על הפרויקט

לאחרונה התמודדו בחוות קשואלה עם אתגרים המחייבים לשפר את מערך הביטחון על מנת לחזר את האחיזה בקרקע ולתמוך בפיתוח המקום. בין השאר הכספים ישמשו עבור התקנת מצלמות ושערים, אמצעי אבטחה והתמגנות, רכישת רכב קל לביטחון השוטף ומענה מהיר לכיבוי שריפות, ציוד לכיבוי והתמגנות מאש, קניית כבשים וציוד עבורם.

לתרומות וצפייה בסרטון המרגש.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]