מפקד חטיבה 7 הנכנס: "לא נירתע, נתכונן, נתאמן, נשתנה, נתחדש, נגיע לקצה החץ ונכריע את האויב" - 0404
מפקד חטיבה 7 הנכנס: דובר צה"ל

מפקד חטיבה 7 הנכנס: "לא נירתע, נתכונן, נתאמן, נשתנה, נתחדש, נגיע לקצה החץ ונכריע את האויב"

טקס חילופי מפקדים נערך היום (רביעי) במחנה "קצביה", במעמד מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק, מפקדים, לוחמים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

במהלך הטקסט החליף אלוף משנה רומן גופמן את תת-אלוף דן נוימן שכיהן כמפקד עוצבת "סער מגולן", חטיבה 7, בשנתיים האחרונות והמשיך לתפקיד ראש חטיבת כוח האדם בזרוע היבשה.

מפקד עוצבת "געש", תת-אלוף יעקב בנג'ו, אמר במהלך הטקס כי "חטיבה 7 הינה מהחטיבות הוותיקות והמפוארות בצה"ל. חטיבה אשר לאורך כל מלחמות ישראל ובשלל המבצעים בהם השתתפה הוכיחה את עוצמתה והיוותה חלק בלתי נפרד מההכרעה בשדה הקרב. נוימן, החטיבה תחת פיקודך עברה שינויים רבים, שמטרתם להתאים אותה לשדה הקרב הנוכחי ולאתגרים העומדים בפני צה"ל בעת הזו. כל זאת עשית בדרכך הייחודית אשר התאפיינה בחתירה למצוינות, הצבת סטנדרטים גבוהים, מנהיגות, פיתוח וטיפוח שדרת מפקדים איכותית. רומן, החלפת מפקד הינה אחד מהאירועים המשמעותיים בחייה של חטיבה. אתה מפקד מקצועי ומשימתי, עצמאי ונחוש אשר אין לי ספק ביכולותיך להמשיך ולהצעיד את החטיבה על פי ערכיה. אני סמוך ובטוח כי כאשר נקרא לקרב, בכל אחת מזירות הלחימה, חטיבה 7 תהיה מוכנה תמיד לכל משימה".

מפקד עוצבת "סער מגולן" היוצא, תת-אלוף דן נוימן, אמר במהלך הטקס כי "26 שנות שירות בחטיבה חלפו ביעף, מיום גיוסי אליה ועד סיום תפקידי כמפקדה. כאן הכרתי את טובי האנשים, חוויתי תעצומות נפש, עוצמה אנושית וטכנולוגית בל תתואר. חיילי וחיילות החטיבה, הנושאים בגאון את אתגר השירות המבצעי, המבצעים משימות מורכבות בכל הגבולות, הפועלים יומם וליל, המוכנים לפעולה ומעבר לכך – הנכונים לה ברוחכם, תודה לכם על התקופה המשותפת. רומן, מפקד שדה מנוסה ומוביל, נחוש ומקצוען. אין מתאים ממך לקבלת הפיקוד על החטיבה, אתה מקבל את הנחושה והזריזה שבחטיבות. עלו והצליחו".

מדברי מפקד עוצבת "סער מגולן" הנכנס, אלוף-משנה רומן גופמן, אמר במהלך הטקס כי "היום, ברגשי כבוד ואחריות עצומה מקבל אני את הפיקוד על חטיבה 7. הרוח הייחודית של החטיבה מפעמת בנו ודוחפת אותנו לפעולה, רוח העמידה במשימה, רוח היוזמה, רוח אחוות הלוחמים והרעות. המציאות המבצעית משתנה כל הזמן, האויב נערך להפתיע. אנחנו לא נירתע, נתכונן, נתאמן, נשתנה, נתחדש, נגיע לקצה החץ ונכריע את האויב. ברצוני להביע תודה והערכה גדולה לנוימן, אשר הוביל את החטיבה בשנתיים האחרונות בדרך לא סלולה של השתנות וחדשנות מבצעית וברוח ייחודית".

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com