עו"ד יעקב כהן למ"מ פרקליט המדינה: "פתח בחקירה נגד מנדלבליט בגין חשד לניגוד עניינים חמור" - 0404
עו דוברות משרד משפטים

עו"ד יעקב כהן למ"מ פרקליט המדינה: "פתח בחקירה נגד מנדלבליט בגין חשד לניגוד עניינים חמור"

עורך הדין יעקב כהן הגיש ביום ראשון האחרון מסמך לממלא מקום פרקליט המדינה עו"ד דן אלדד, בדרישה לפתיחה בחקירה בעקבות חשדות על עבירת ניגוד עניינים של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בתיקי רה"מ נתניהו ו"המימד החמישי". 

בנוסף, הגיש עו"ד כהן מסמך אף ליועמ"ש עצמו בדרישה שיחדול מלעסוק בפרשת "המימד החמישי".

בדברים שכתב עו"ד כהן בפייסבוק הפרטי שלו, הסביר: "לאביחי מנדלבליט אסור לעסוק בענייניו של ח"כ גני גנץ בפרשת "המימד החמישי" לאור ניגוד עניינים חמור בו הוא נמצא מול ראש הממשלה בנימין נתניהו וח"כ גבי אשכנזי.

מחד גיסא, מתוקף תפקידו הציבורי שמורה לו הסמכות לקבל החלטות בעניינו של מר גנץ בפרשת "המימד החמישי", בו בזמן שמר גנץ משמש כיו"ר רשימת 'כחול-לבן' בה משמש מר אשכנזי כאחד מראשיה וחבר "הקוקפיט" ולמעשה תלוי בך לצורך קידום אינטרסים אישיים שלו כמועמד לראשות ממשלה.

מאידך גיסא, מעל ראשו של מנדלבליט וראשו של מר אשכנזי עומדים גם כעת חשדות חמורים בנוגע לפרשת "מסמך הרפז", בעיקר לאור הפרסום על הקלטות המפלילות את שניכם, כאשר הדבר היחיד המונע את פרסומם כבר כעת הוא צו איסור הפרסום שהוצא לבקשתך.

בהתאם לקני המידה שנקבעו על ידי היועמ"ש בעצמו, הפרקליטות ועל ידי פרקליט המדינה הקודם, מר שי ניצן, בתיקי 1000, 2000 ו- 4000, התנהלותו של מר מנדלבליט במהלך תיקי נתניהו הייתה נגועה בניגוד עניינים חמור באופן המעמיד חשד לביצוע עבירות פליליות, ביניהן: אכיפה בררנית, אישור שיטות חקירה פסולות ולא חוקיות ועוד.

הלכה למעשה, ליועץ משפטי לממשלה הנמצא בניגוד עניינים ובמלכוד שכזה, אסור בתכלית האיסור לדון בעניינים הקשורים באופן ישיר או עקיף למר אשכנזי, כולל סוגיות הקשורות לרשימת 'כחול-לבן' בה הוא נמצא במקום הרביעי, כמו למשל פרשת "המימד החמישי"".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]