אבחון לקויות למידה – כי לכולם מגיע ללמוד - 0404
אבחון לקויות למידה – כי לכולם מגיע ללמוד

אבחון לקויות למידה – כי לכולם מגיע ללמוד

בעבר תלמידים אשר התקשו בלימודים נחשבו לעצלנים ולחסרי יכולת לימודית גבוהה. היום קיימת מודעות רבה לטיפול בלקויות למידה שונות באמצעות אבחון. עם זאת, ילדים, מתבגרים וסטודנטים הסובלים מן התופעה נתקיים לא רק בקשיים לימודיים, אלא גם בקשיים חברתיים וסובלים לא פעם מדימוי עצמי נמוך. באמצעות האבחון הנכון ניתן לטפל בבעיה במהירות ולשלב את התלמידים במסגרות הרגילות.

לקויות למידה בקרב סטודנטים

תלמידים רבים יכולים ללמוד במשך שנים בשיטות רגילות מבלי להיות מודעים לכך שיש להם בעיות לימודיות, על אף הבעיות הלימודיות שבהן הם נתקלים כבר בבית הספר. כאשר הסטודנטים נכשלים במבחן הראשון שלהם באוניברסיטה או במכללה, הם פונים למכון אבחון לקויות למידה לסטודנטים. אלה כמה מבין הלקויות שעשויות להופיע בקרב סטודנטים:

לקויות במיומנויות היסוד – סטודנטים אשר מתקשים בביצוע מטלות יסוד כמו קריאה שוטפת או כתיבה בשגיאות כתיב, ומשום כך יתקשו לעקוב אחר המטלות האינטנסיביות באוניברסיטה הכוללות קריאה מרובה של מאמרים, הגשת עבודות או הבנת המטלות השבועיות שעליהם להגיש.

לקות במיומנות מגדרת – יש סטודנטים אשר מצטיינים בהיסטוריה אך מתקשים במתמטיקה, ולהיפך. מכון אבחון מקצועי יכול להעניק להם כלים להתמודדות עם המקצוע שבו הם מתקשים ולעזור להם להתקבל למסלול נחשק במוסד להשכלה גבוהה.

קושי בהבעה בכתב – ישנם סטודנטים אשר יכולים לבטא בדרך טובה את מה שהם מעוניינים להגיד בעל פה, אך מתקשים לבטא זאת בכתב. קושי זה מקשה על הסטודנטים באוניברסיטה אשר נאלצים להגיש עבודות וסמינרים בכתב, להכין מצגות ולעתים גם לכתוב מאמרים.

קושי בתפקוד ניהולי – סטודנטים אלה סובלים בדרך כלל מבעיות קשר וריכוז ומתקשים לשבת במקום אחד במשך זמן רב ולהקשיב בהרצאה. אבחון נכון יכול לטפל בבעיה.

בעיות התנהגותיות – לקויות למידה עלולות להוביל גם לבעיות התנהגות בקרב סטודנטים אשר עלולות לסבך אותם בסיטואציות בלתי נעימות עם סטודנטים אחרים ולהקשות עליהם על ההסתגלות בחברה הסטודנטיאלית.

מה בודקים במכון אבחון

כדי להצביע על הקושי הלימודי שיש לתלמיד ולדעת כיצד לטפל בו, מופנים התלמידים לשירותיו של מכון אבחון מקצועי. במכון זה נבחנות מיומנויות שונות – בדיקת הקריאה והכתיבה בעברית ובאנגלית, בדיקת הבנת הנקרא, אבחון של תהליכי התפיסה והזיכרון, בדיקת הכישורים הקוגניטיביים (כדוגמת מודעות מורפולוגית או יכולת חשיבה מילולית ובלתי מילולית) וכן בדיקת התפקודים הניהוליים כדוגמת אבחון הפרעות קשב וריכוז. המכון מאפשר לבצע אבחון ליקוי למידה, תוך אבחון הלקות הספציפית שהיא מנת חלקו של התלמיד. בסיום האבחון נקבע אילו תרגילים צריך לבצע התלמיד לשיפור ביצועיו הלימודיים ולאילו הקלות יהיה זכאי בבית הספר או במוסד להשכלה גבוהה.

לבחור את המכון הנכון

אבחון לקות למידה צריך להתבצע במכון אבחון מתאים ומקצועי. כדי למצוא היום מכון אין צורך לצאת מהבית. ניתן להתרשם מהשירותים המקצועיים שמציע המכון הקרוב לביתכם. ככל שמדובר במכון המציע שירותים רבים יותר כן רבים הסיכויים שמדובר במכון מקצועי אשר קיים במשך כמה שנים טובות. באמצעות אתר האינטרנט תוכלו לבדוק האם המכון מציע שירותים לילדים בגילי בית ספר בלבד או גם לסטודנטים. מעבר לכך, האמצעים הדיגיטליים מאפשרים לכל הגולשים ברחבי הארץ לחלוק חוויות. כך שתוכלו לקרוא תגובות על מכון זה או אחר בפורומים העוסקים בלקויות למידה או ברשתות החברתיות ולהחליט האם מכון מסוים הוא לטעמכם. נוסף על כך, מומלץ לשאול בסביבה הקרובה לגבי מכון טוב המציע את שירותיו, כך תוכלו לקבל המלצה חמה מחברים קרובים.

מכון זרחין הוא מכון אבחון מקצועי המאבחן לקויות למידה בקרב ילדים ומבוגרים כאחד. במכון ניתן לקבל שירותים מקצועיים שונים כמו טיפול בהפרעות קשב וריכוז, דיסלקציה, קשיים בהבנת הנקרא, דיסקלקוליה, דיסגרפיה ועוד.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com