סגירת "חיפה כימיקלים" - ההסתדרות מאיימת בצעדים. עובדים: "הרסו אותנו" - 0404
סגירת “חיפה כימיקלים” – ההסתדרות מאיימת בצעדים. עובדים: “הרסו אותנו”

סגירת “חיפה כימיקלים” – ההסתדרות מאיימת בצעדים. עובדים: “הרסו אותנו”

יו”ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, מאיים כי סגירת מפעל “חיפה כימיקלים” ופיטורי העובדים בצפון ובדרום יגררו השבתה באזור הדרום.

עובדים במפעל סיפרו לחדשות 0404 על תחושה קשה. “איך אפרנס את המשפחה? מי יביא הביתה אוכל? כל חיי אני עובד כאן. ליונה יהב יש כסף, הוא מקבל שכר מהתושבים והוא פגע בנו ישירות. פשוט הרסו אותנו”, סיפר עובד ותיק המתגורר בחיפה.

א’, העובד גם הוא במפעל: “אני מחפש עבודה כבר כמה חודשים, מאז שפרץ המשבר, כי הבנתי שאולי נגיע ליום השחור הזה. בגילי, אני לא מצליח למצוא שום דבר. מה אעשה? ביום ראשון יפטרו אותי ומה אעשה מיום ראשון והלאה”?

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, “סגירת מפעל חיפה כימיקלים ופיטורי מאות עובדים, הם משל לאופן המבזה, המזלזל והמתעמר בו מתייחסים לתעשייה בישראל”

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש: “התנהלות מוסדות המדינה והספינים התקשורתיים שהובילו לסגירת מפעל חיפה כימיקלים ופיטורי מאות עובדים, הם משל לאופן המבזה, המזלזל והמתעמר בו מתייחסים לתעשייה בישראל, הנלקחת כמובנת מאליה וכמי שתספוג כל מכה ובאורח פלא תמשיך לשרוד. המקרה של חיפה כימיקלים מראה שלא כך המצב. על אף שהיה ברור לכל כי מבלי למצוא פתרון לטווח קצר וארוך להמשך אספקת האמוניה, המפעל לא יכול להמשיך ולהתקיים,  לא נעשה דבר. כל הצדדים אשר יכלו להתערב ולהוביל להצלת המקום, עמדו מהצד וצפו בשקט במפעל הנלחם על חייו, עד אשר המפעל הגיע למסקנה כי כלו כל הקיצין ונאלץ להודיע על סגירתו.

אם חפצי חיים אנחנו, ויש רצון אמיתי לראות בישראל תעשייה מצליחה ומשגשגת, הגישה הבסיסית כלפי המפעלים צריכה להשתנות מקצה לקצה. יש להתייחס לתעשייה הישראלית כפי שהיא – הקטר שמוביל את צמיחת המשק ומספק מאות אלפי מקומות תעסוקה בכל רחבי הארץ. יש לייצר לתעשייה סביבת עסקים אופטימאלית, עם ראייה לטווח ארוך ויציבות רגולטורית.  מתוך כך, בראש ובראשונה על הממשלה כעת להתגבר על המכשולים והלחצים הפוליטיים, ולמצוא באופן מיידי פתרון למשבר האמוניה, ולהחזיר את האמון של בעלי המפעל, כי ניתן ואפשר לקיים ולנהל תעשייה בישראל”.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com