חנק אותה והטיח אבנים בראשה: מיכל נרצחה - בן זוגה הערבי נעצר - 0404
+

חנק אותה והטיח אבנים בראשה: מיכל נרצחה – בן זוגה הערבי נעצר

ערבי תושב שכם רצח את זוגתו הישראלית, מיכל חלימי בת ה-29 מהיישוב אדם, שהייתה בהריון מתקדם בחקירתו טען: "רצחתי אותה למען שחרור אסירים".

במשטרת ישראל התקבל דיווח בסוף חודש מאי על היעדרותה של מיכל חלימי, המתגוררת בישוב אדם שבגזרת בנימין. נפתחה חקירה ונעשו ניסיונות לאתרה. במסגרת החקירה, עלה כי הנעדרת עזבה מרצונה וככל הנראה שוהה בביתו של ערבי תושב שכם עמו הייתה במערכת יחסים. מאיסוף ממצאים ראשוניים, בכלל זה בפייסבוק של השניים, נראו תמונות משותפות והצהרתם בדבר כוונתם להתארס.

עם התפתחות החקירה, נעצר החשוד עמו הייתה בקשר וכבר בשלב הראשון של חקירתו עלו סתירות לעניין מקום שהותה של הנעדרת, עובדה שהעלתה את החשד למעורבותו בהיעדרותה. בשלב זה החליט מפקד המחוז, ניצב משה ברקת, להטיל את המשך החקירה על היחידה המרכזית. חוקרי היחידה המרכזית ניהלו תחילה חקירה סמויה, במסגרתה החלו באיסוף ממצאים תוך ביצוע פעולות חקירה מגוונות ובהן שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, שחיזקו את החשד כי הנעדרת אינה בין החיים.

עם התקדמות החקירה ותחת צו איסור פרסום, נעצרו מעורבים נוספים תושבי טייבה עימם החשוד היה בקשר. במהלך חקירתם מסרו כי בין החשוד והמנוחה הייתה מערכת יחסים, וביום היעדרותה, נפגשו השניים באזור חולון ושם ככל הנראה בוצע הרצח. בתאריך 24.7.17 ולאחר שבלשי היחידה, ערכו סריקות נרחבות באזור חולות חולון, אותרה גופת המנוחה שזוהתה במכון לרפואה משפטית.

החשוד, נחקר מספר פעמים, הודה ושיחזר את מעשה הרצח. על פי גרסתו פגש את המנוחה באזור חולון, חנק אותה, הטיח אבנים בראשה, כיסה את גופתה ועזב את המקום ברכבה.

מקצועיותם של החוקרים, ביצוע פעולות חקירה מתוחכמות ושימוש מושכל באמצעים טכנולוגיים מתקדמים בחקירה מסועפת ומורכבת זו, הביאה לפיענוח ולגיבוש תשתית ראייתית נגד החשוד ברצח. היום בבית משפט השלום בירושלים תוגש בקשת הצהרת תובע ובימים הקרובים פרקליטות מחוז תל אביב תגיש כתב אישום בגין רצח ועבירות נוספות.