מחיר למשתכן – קבוצות רוכשים מתארגנות בוואטסאפ להשגת תנאי משכנתא מועדפים - 0404
מחיר למשתכן – קבוצות רוכשים מתארגנות בוואטסאפ להשגת תנאי משכנתא מועדפים

מחיר למשתכן – קבוצות רוכשים מתארגנות בוואטסאפ להשגת תנאי משכנתא מועדפים

לפני כשבועיים היינו עדים לעלייה לכותרות  של קבוצת וואסטאפ של תושבי פתח תקווה אשר התאגדו לצורך מו"מ על המחיר עם חברת הוט, בפרויקטי מחיר למשתכן הדבר כבר קיים מזה מספר חודשים. כמעט לכל פרויקט של מחיר למשתכן ישנה קבוצת וואטסאפ בה מחליפים ביניהם הרוכשים דעות ורעיונות ומתעדכנים בנעשה. קבוצות אלו גם מנוצלות לצורך התאגדות מול הבנקים למשכנתאות לצורך השגת תנאי משכנתא משופרים.

לפני מספר חודשים פורסם כי הבנקים מקשים על רוכשי דירות בפרויקטים של מחיר למשתכן ומעלים להם ריביות, ואילו לאחרונה אנו עדים לכך שהבנקים מחזרים אחרי אותם רוכשים, שכן זיהו בהם פוטנציאל של קבוצה המתאגדת ביחד, וכך לבנקים ישנה אפשרות להגיע לקהל גדול יותר בפרק זמן קצר יותר. הבנקים הגדולים החלו לבצע כנסים מיוחדים לאותם קבוצות ובמקביל מציעים שורה של הטבות כגון: הנחה בעמלת פתיחת תיק, שמאות על חשבון הבנק וריביות מועדפות.

זה המקום לציין כי יוזמה זו של רוכשי הדירות היא בהחלט מבורכת ובמקום לרדוף אחרי הבנקים ולהתחנן לקבל אישור והצעת ריביות אטרקטיביות, הבנקים מחזרים אחרי חברי הקבוצה שגם יכולים להחליף ביניהם חוויות והצעות שקיבלו. באותה נשימה, יש לציין כי למרות שיוזמה זאת יכולה לסייע, עדיין אין זה תחליף לקבלת שירותי ייעוץ משכנתא פרטיים ואובייקטיביים. הטבות כאלו שניתנות על ידי הבנקים, לרוב אינן משמעותיות ביחס לעלויות המשכנתא ועדיין כל לקוח נדרש לבצע באופן עצמאי מו"מ עם הבנקים השונים. בנוסף, ישנה שונות גבוהה בין לקוח ללקוח הן מבחינת היכולות הפיננסיות והן מבחינת הרצונות והצרכים ועל כן ישנו קושי להשוות בין הצעות של לקוחות שונים (בשונה ממחיר של שירותי כבלים או לווין לדוגמא) ולכן כדאי לשקול להיעזר בחברת ייעוץ משכנתאות פרטית.

מפורטל ייעוץ המשכנתאות – משכנתא מאסטר, נמסר כי גם במקרים כאלו ישנו יתרון גדול להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות פרטי. יועץ משכנתאות פרטי גם מאגד אצלו כמות גדולה של נוטלי משכנתאות וגם בקיא בריביות והנהלים השונים בבנקים למשכנתאות ויודע להבדיל בניואנסים הקטנים של הבנקים למשכנתאות, הבדלים אשר יכולים להביא לפער של עשרות ומאות אלפי שקלים בין הצעה להצעה. יועץ משכנתאות פרטי בונה ללקוח תמהיל משכנתא אופטימאלי ומותאם אישית, דואג לאישור המשכנתא בבנק וגם מנהל בשם הלקוח מו"מ עם הבנקים על תנאי המשכנתא, לצורך מקסום מלא של ריביות המשכנתא והתנאים הנלווים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com