87% מתושבי קריית אתא מרוצים ממערך השיטור העירוני - 0404
+
87% מתושבי קריית אתא מרוצים ממערך השיטור העירוני עיריית קריית אתא

87% מתושבי קריית אתא מרוצים ממערך השיטור העירוני

בסקר ארצי שביצע המשרד לביטחון פנים ברשויות המקומיות בכל הארץ בנושא השיטור העירוני נמצא כי רוב תושבי העיר (87%) הינם שבעי רצון מפעילות מערך השיטור העירוני בעיר. ע"פ נתוני הסקר 81% חשים את מעורבותם בקהילה לעומת הנתון הארצי העומד על 73%.

פרויקט השיטור העירוני הינו מערך אכיפה עירוני מוגבר הכולל כוח משולב של כוחות שיטור ופיקוח עירוני שמטרתו להרתיע, למנוע ולאכוף עבירות בתחומי איכות החיים, אלימות והתנהגות אנטי-חברתית. המודל המחודש החל לפעול בעיר לאחרונה עם כוח מתוגבר של 11 פקחים ועוד 11 שוטרים הפועלים במשותף. במסגרת האכיפה המוגברת, הושם דגש מיוחד על אכיפת חנייה , אכיפה של חוקי העזר העירוניים לרבות אי איסוף צרכי כלבים והשלכת פסולת וגזם וטיפול בעבירות אלימות ואיכות חיים באופן מוגבר ויסודי.

ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ, מסר: "עיריית קרית אתא משקיעה את מירב המשאבים בנושא הביטחון האישי של כל תושב. כעיר הגדולה בקריות ישנה חשיבות להפעלת מודל שיטור עירוני מחודש וחזק שיהווה גורם משפיע הן בפן האכיפה והן בפן המניעה. מדובר בתהליך המשלב את כל מחלקות העירייה באופן מקיף ,מתואם ובשותפות רחבה ככל שניתן, לצורך הגברת הביטחון האישי, צמצום אירועי האלימות ויצירת שיפור ניכר באיכות החיים".