תשעה באב תשע"ז, שיא חסר תקדים: 1,264 יהודים עלו להר הבית - 0404
+
צילום: סטודנטים למען הר הבית

תשעה באב תשע"ז, שיא חסר תקדים: 1,264 יהודים עלו להר הבית

הבוקר, (ג'), נשבר שיא היסטורי נוסף בהר הבית. 1,264 יהודים עלו בשעות הבוקר לציין את צום תשעה באב בהר, מתוכם מעל 300 עלו להצצה של דקות ספורות בלבד, לאחר המתנה של שעות ארוכות. זאת לעומת השיא בתשעה באב אשתקד, שבו עלו בבוקר ובצהריים 458 יהודים סה"כ. בנוסף, אנו עומדים לפני עליית הצהריים שבה צפויים להגיע עוד מאות יהודים שיקבעו שיא שלא נראה כמותו מאז החורבן.

המשטרה לא נערכה כראוי והתקשתה לנהל את העליות וכתוצאה מכך יהודים נאלצו להמתין שעות. בעליות הבוקר נעצרו בהר 6 יהודים על תפילה והשתחוויה.

תקרית חמורה נוספת ביציאה מההר שבה מוסלמי החל לתקוף יהודים והטיח כיסא בראשו של אחד מהם, ולאחר מכן הצטרפו אליו חבריו המוסלמים. המשטרה עצרה באלימות את היהודים שהותקפו.

מ'סטודנטים למען הר הבית' נמסר: "אנו עדים למהפך היסטורי ומרגש. עם ישראל חוזר להר הבית. אנו מברכים את כל העולים שזוכרים על מה אנחנו צמים, שלא מסתפקים באבל על החורבן או בכותל אלא מבינים שכיום הבניין בידינו ומגיעים למקום האמתי, והגיעו בצום קשה ולא ויתרו למרות ההמתנה הממושכת והחום הקופח.

עם זאת ראוי שבמקום להתפאר בהישגים – המשטרה תפיק לקחים מההתנהלות שלה, ושחברי הכנסת שצופים ושותקים יקימו קול צעקה ויפעלו כדי לשנות את החרפה שמוסלמים נכנסים באופן חופשי ואילו יהודים נאלצים להמתין שעות או נעצרים על תפילה. לא ייתכן שיהודי לא יוכל לעלות למקום הקדוש לו בצורה ראויה".