מחקר חדש: נמצא מתאם גבוה בין הפרעות קשב וריכוז ובין בעיות ראייה בקרב ילדים - 0404
מחקר חדש: נמצא מתאם גבוה בין הפרעות קשב וריכוז ובין בעיות ראייה בקרב ילדים

מחקר חדש: נמצא מתאם גבוה בין הפרעות קשב וריכוז ובין בעיות ראייה בקרב ילדים

מחקר חדש שנעשה בישראל מצא מתאם גבוה בין הפרעות קשב וריכוז ובין בעיות ראייה בקרב ילדים.

מדובר במחקר שבוצע ע"י מומחים מבי"ח רמב"ם ושיבא תל השומר. מחקר זה מצא כי ל-83% מהילדים שנבדקו יש הפרעות משמעותיות בראייה, המחייבות הרכבת משקפיים. במסגרת המחקר, בדקו ד"ר עידי מצר, מרכז תחום רפואת העיניים בילדים בקריה הרפואית רמב"ם יחד עם ד"ר תמרה ויגננסקי- יפה, רופאה בכירה ביחידת עיניים לילדים ופזילה בתל השומר, 51 ילדים, בני עשר בממוצע, שאובחנו כסובלים  מהפרעת קשב וריכוז.

החוקרים מצאו כי 43% מהילדים שנבדקו סבלו מקוצר ראייה. ב- 20% מהילדים נתגלתה בעיית רוחק ראייה, וב-20% נוספים אובחנה אסטיגמציה (בעיית צילינדר הגורמת לראייה מטושטשת). עוד עולה מהממצאים כי בקרב 18% מהנבדקים יש עין עצלה, 10% סבלו מפזילה ול-6%  מהם לא הייתה ראיית עומק. מחקר זה חיזק את הממצאים של מחקר שוודי גדול שנערך ב-2007. בקשר בין הפרעות הראייה להפרעות הקשב והריכוז, עדיין לא ברור מה קודם למה: האם הפרעה בראייה יוצרת החמרה בהפרעת הקשב, או שהפרעות הראייה הן חלק ממכלול הפרעות קשב וריכוז.

מה שכן, מחקר זה מעלה את הצורך לשלוח ילדים עם הפרעות קשב וריכוז גם לבדיקת מיקוד ראיה מקיפה.

באדיבות אופטיקה שפי- סניפים בצ'ק פוסט חיפה ורבמ"ד קרית-מוצקין.
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com