בשל טעות היסטורית - 5 בתים בשערי תקווה על שטח b. דגן: "דורשים מראש הממשלה להתערב באופן אישי לתיקון הטעות" - 0404
בשל טעות היסטורית – 5 בתים בשערי תקווה על שטח b. דגן: גור דותן

בשל טעות היסטורית – 5 בתים בשערי תקווה על שטח b. דגן: "דורשים מראש הממשלה להתערב באופן אישי לתיקון הטעות"

על פי פרסומים נראה כי שלושה בתים בישוב שערי תקווה ושני חצאי בתים יושבים על שטח B. מדובר בבתים היושבים בתוך תוכנית המתאר של הישוב על תב"ע בתוקף בתוך קו כחול על קרקע יהודית פרטית וחלקם אף קיבלו היתרים עוד לפני הסכמי אוסלו בתחילת שנות ה 90. אלא שככל הנראה בשל טעות של משרטטי מפת אוסלו חלק קטן מאוד מהישוב שערי תקווה נצבע בשטח B. במנהל האזרחי לא הבחינו ככל הנראה בשינוי ולא הודיעו למועצה אזורית שומרון על גריעה בתב"ע של הישוב.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן נרעש מהדברים ודורש את התערבותו המיידית של ראש הממשלה בתיקון האבסורד.

דגן: "אם הדברים אכן נכונים או אז מדובר ברשלנות שגרעה משטחה של שערי תקווה בתוך שטח מוניציפלי של ישוב בתוך קו כחול על קרקע יהודית פרטית.

הסכם אוסלו כולו הוא הסכם שנעשה ברשלנות איומה שהביאה טרור רצחני למדינת ישראל, הסכם שנעשה כפי שניתן לראות גם ברשלנות תכנונית שהביאה למצבי אבסורד בשטח וזה אחד מהם. שערי תקווה כולה היא חלק משטח מדינת ישראל אנחנו נתבע מממשלת ישראל תיקון של העיוות הנורא הזה.

אם אכן הדברים נכונים, אני קורא לראש הממשלה להתערב באופן אישי בתיקון הטעות הזו שבה בשל טעות אזרח ישראלי בלב מדינת ישראל מוצא עצמו בתוך ביתו משוטט בין שטח b ל c".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]