חיילים בקרבי: "נמשיך לשרת בגאווה - מבקשים מהרמטכ"ל להמתיק עונשו של אזריה" - 0404
חיילים בקרבי: 0404

חיילים בקרבי: "נמשיך לשרת בגאווה – מבקשים מהרמטכ"ל להמתיק עונשו של אזריה"

חיילים קרביים מבהירים כי ימשיכו לשרת בגאווה בצה"ל וימשיכו לבצע משימות על הצד הטוב ביותר וזאת למרות פרשת אלאור אזריה, שהורשע בהריגת מחבל ונדון לשנה וחצי מאסר בפועל. יחד עם זאת, מבהירים הלוחמים כי הפרשה פגעה בהם ובמקביל הם קוראים לרמטכ"ל גדי איזנקוט להמתיק את עונשו של אזריה ולמנוע מאסרו בכלא.

בשיחה עם חדשות 0404 הבהירו לוחמים כי הפרשה פגעה בהם, העלתה שאלות שונות, אך יחד עם זאת לא פגעה במוטיבציה שלהם לשרת בצבא. "בחרתי לשרת בחטיבת כפיר ואני שמח שאני לוחם בחטיבה. הפרשה כואבת לכולנו, אבל היא לא תפריע לי להמשיך ולבצע את המשימות על הצד הטוב ביותר. יש שאלות, נושא הגיבוי מצה"ל עולה בשיחות שלנו, אבל הוא לא יפגע לרגע בביטחון המדינה", אמר לוחם כפיר לחדשות 0404.

לוחם בחטיבת גולני: "העונש של אלאור מרתיח את כולנו. אני לא מאמין שיש לוחם אחד שלא זועם. העובדה שאנחנו מתעסקים בזה מעידה שזה משפיע עלינו, אבל אני יכול להעיד על עצמי… אם אקלע לסיטואציה עם מחבלים – אני אפעל בדיוק כפי שאני יודע. נחתור למגע כדי לחסל אותם".

לוחם צנחנים: "הפרשה כואבת לכולנו. ההורים שלי עצבניים. כל הזמן עסקו בזה. התכתבנו בלילה על הערעור ועל כך שאזריה צריך להכנס לכלא. כל אחד מאיתנו יכול היה להיות במצב הזה כי טעויות קורות. זו טעות שהיתה צריכה להבדק במסגרת הצבא ולא להגיע למצב שחייל קרבי יישב בכלא. שכחנו שהוא ירה במחבל שלפני רגע ניסה לרצוח ואם היה נשאר בחיים ומשתחרר בעתיד, הוא היה חוזר לרצוח".

לוחם נח"ל: "נפגענו ברמה האישית מעצם הטיפול בפרשה. מהתקפה של שר ביטחון על חייל צה"ל. כולם כאן בשביל כולם. כל אחד הוא בשביל האחר ואין ספק ששר הביטחון לשעבר פגע בחיילי צה"ל ולא רק באלאור אזריה. אם הרמטכ"ל רוצה לתקן את ההרגשה הרעה שלנו – הוא יכול לקבוע שאלאור ישוחרר. לסיים את הסיפור הזה כמה שיותר מהר".

0404

קצין שריון לחדשות 0404: "החיילים שלי מדברים על הפרשה. גם אנחנו המפקדים מדברים עליה. להגיד שאנחנו יושבים בכסא בלי לנוע באי נוחות, זו תהיה אמירה שאינה נכונה. הפרשה משפיעה קודם כל על השיח בצה"ל. מקצועית, אני חושב שאנחנו יודעים להפריד בין הדברים ולבצע את המשימות המוטלות עלינו על הצד הטוב ביותר. ברגע האמת אתה מבצע את מה שעברת בתרגילים. אין לך זמן לחשוב על משהו אחר".

קצין גבעתי לחדשות 0404: "הלוחמים שלי יודעים את העבודה ומבצעים את המשימות כפי שהם נדרשים. הפרשה משפיעה על כולנו – כל אחד לוקח אותה לכיוון שלו. כל אחד מסתכל עליה מהזווית שלו. חלפה שנה וחצי מאז והחיילים לא כשלו במשימות השונות. ההתנהלות נמשכת ברמות הגבוהות ביותר. אישית, כואבת לי מאוד פרשת אזריה, אבל אני לא קובע ואני לא יכול לשחרר אותו הביתה. הלוואי והייתי יכול. אני קורא לרמטכ"ל להמתיק את עונשו ולדאוג לכך שלא יישב בכלא אפילו יום אחד – למען כל חיילי צה"ל ולמען אחדות צה"ל. הוא הורשע בהריגה וגם כך מדובר בכתם גדול ובעייתי להמשך החיים. הוא קיבל עונש כבד".

קצין ביחידה מיוחדת: "הצבא היה צריך לבדוק את הפרשה ובדק אותה. לצער כולנו, היא הגיעה למקום שלא היתה צריכה להגיע אליו. אם נגיע כעת גם לערעור בבית המשפט העליון, זה יגרום לנזק עוד יותר גדול לצבא. הפרשה הזיקה לצבא ומי שאומר אחרת, פשוט משקר למציאות. יחד עם זאת, אנחנו כולנו לוחמים מקצועיים שמבצעים משימות ופקודות בצורה מקצועית ונמשיך לעשות זאת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]