חולת אלצהיימר גרמה לשריפה בביתה. חברת הביטוח: "היא אינה זקוקה להשגחה" - 0404
+
חולת אלצהיימר גרמה לשריפה בביתה. חברת הביטוח: "היא אינה זקוקה להשגחה" אילוסטרציה

חולת אלצהיימר גרמה לשריפה בביתה. חברת הביטוח: "היא אינה זקוקה להשגחה"

בתביעה אותה הגיש לאחרונה עוה"ד רפאל אלמוג ממשרד אלמוג – שפירא מתואר סיפור קשה של התעלמות, כביכול, לאורך שנים מאישה סיעודית הדורשת מימון לטיפול במצבה. הקשישה, כבת 81 מקריית אונו, אובחנה כבר לפני כשלוש שנים כחולת אלצהיימר. בתה של האישה פנתה לחברת הביטוח "הפניקס", בה בוטחה אמה בביטוח סיעודי – וביקשה להפעיל את הפוליסה.

חברת הפניקס שלחה מומחה מטעמה שבדק את הקשישה, וקבע שהיא איננה מתמצאת במרחב, איננה מודעת למצבה הרפואי ואינה יכולה ליטול את תרופותיה לבד. עוד ציין המומחה בחוות דעתו, כי הקשישה גרמה לשריפה בביתה בשל מצבה.

לדברי עוה"ד אלמוג, חרף חוות דעתו הנחרצת של המומחה מטעמה, חברת הביטוח דחתה את תביעתה של הקשישה לקבלת תגמולי הביטוח – בטענה כי לא הוכח שהיא תשושת נפש.

"חברת הפניקס מתעלמת לאורך שנים מחוות דעת רפואיות וממבחן מקצועי שנציג מטעמה ביצע לתובעת – כל זאת על מנת לחמוק מתשלום תגמולים המגיעים לתובעת מתוקף פוליסה אותה רכשה ממיטב כספה" טוען עוה"ד אלמוג. "כעת, כשהיא נמצאת בשפל חייה, היא מוצאת את עצמה נטושה וללא כל סיוע כספי – 
וכל זאת בשל פעולותיה הנקלות של חברת הביטוח".

בימים אלה הגיש עוה"ד אלמוג, ממשרד עורכי הדין אלמוג-שפירא, תביעה נגד "הפניקס", בשמה של הקשישה, בה הוא דורש כי חברת הביטוח תעביר למרשתו את כל תגמולי הביטוח שלהם היא זכאית, בתוספת ריבית והצמדה, וכן, שתשיב לה את דמי הביטוח החודשיים אותם שילמה מרגע שהפכה לסיעודית.

כמו כן, ביקש עוה"ד אלמוג מבית המשפט להשית על חברת הפניקס ריבית עונשית – בשל פעולותיה שנעשו, לטענתו – בחוסר תום לב. התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com