למה חשוב להתייעץ עם עורך דין מקרקעין לפני שרוכשים דירה מקבלן? - 0404
למה חשוב להתייעץ עם עורך דין מקרקעין לפני שרוכשים דירה מקבלן? PIXABAY

למה חשוב להתייעץ עם עורך דין מקרקעין לפני שרוכשים דירה מקבלן?

רכישת דירה היא השקעה שיש לבצע בצורה מושכלת

רכישת דירה היא השקעה כספית עצומה. אין זה משנה אם אתם מחפשים פנטהאוז למכירה, או דירה פשוטה ומצומצמת, קריטי שתבצעו עסקה איכותית ומשתלמת. מאחר ורובנו איננו כרישי נדלן, חשוב מאוד שנדע לחפש בעצמנו, ועם זאת להתייעץ עם גורמים שיכולים להכווין אותנו לקבלת החלטה נבונה.

השקעה נכונה תהיה כזאת שתתחשב בשלל גורמים, הכוללים בין השאר תשתיות מים ביוב וחשמל מפותחות, מוסדות חינוך ובריאות, קרבה לתחבורה ציבורית, וסוג האוכלוסייה באזור. אחד מהגורמים החשובים ביותר שיש להתייעץ עמו לפני רכישת דירה מקבלן הוא עורך דין מקרקעין.

מדוע כדאי להתייעץ עם עורך דין מקרקעין לפני שרוכשים דירה מקבלן?

עורך דין מקרקעין הוא אדם אשר הפך את עצמו לאחר סיום לימודי המשפטים וההתמחות, לבעל ידע כמעט מושלם על דיני הקרקעות בישראל. ההתייעצות עם עורכי דין מקרקעין תבטיח לכם שביצעתם קניית דירה מקבלן בלי ליפול לטעויות ולעוקצים. הסיבות העיקריות להתייעץ עם עורך דין מקרקעין לפני רכישת דירה כוללות בין השאר:

  • ידע אזורי מפותח: חלק מהערך של הדירה נגזר כאמור ממאפיינים של האזור. עורך דין מקרקעין או עורך דין נדל"ן המיומן בעבודה מול חברות בנייה יהיה בעל ידע בנוגע לתכניות בניה ופיתוח אזורי. כך, תוכלו להתייעץ עמו ולדעת אם צפויים פרויקטים גדולים נוספים באזור, מה שיכול לפגוע בערך ההשקעה שלכם.
  • אישור משפטי: הבנייה בישראל כפופה לרגולציה חמורה מאוד. הרגולציה היא ממספר גורמים, גם רשויות מקומיות המנפיקות אישורי בנייה, וגם אישורים וחובות למול החקיקה הממשלתית. עו"ד מקרקעין ידע לוודא שהבניה נעשתה בצמוד לכלל ההנחיות והאישורים הנדרשים, וימנע מצב בו תצטרכו לשלם על עבירות שביצעו חברות נדלן בבניית הנכס.
  • אחריות משפטית: קניית דירה מקבלן צריכה לכלול בתוכה הפרדה של האחריות האישית שלכם לאחריות של הקבלן בנוגע לנזקים שנגרמים מטעויות בתהליך הבניה. עורכי דין מקרקעין ידעו לייעץ לכם בנושא.

אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר

חשוב מאוד לזכור, שישראל היא המדינה בעלת שיעור עורכי הדין לנפש הגבוה ביותר בעולם. כתוצאה מכך, מסיימים בכל שנה אלפי אנשים את התואר במשפטים, ובהמשך הופכים לעורכי דין בעלי כשירות משתנה. אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר, ועבדו רק עם עורך דין רכישת דירה או מקרקעין הבקיעים בתחומם, ואשר טיפלו בלקוחות רבים.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]