טור דעה: טוב שבאת - 6 שנים חיכו האוהדים לשחקן כמו אלברמן - 0404
+
טור דעה: טוב שבאת – 6 שנים חיכו האוהדים לשחקן כמו אלברמן האתר הרשמי של מכבי חיפה

טור דעה: טוב שבאת – 6 שנים חיכו האוהדים לשחקן כמו אלברמן

לא פחות משבעה שחקני הרכב חדשים פתחו במשחקה הרשמי הראשון של מכבי חיפה, כשהתארחה באצטדיון "טוטו עכו" מול בני סכנין בניצחון 1:4 לטובת הירוקים ומבין כל שחקני הרכש מי שעשה את ההבדל הוא גל אלברמן, שהשתלט לגמרי על הקישור והפעיל נהדר שחקני ההתקפה.

לא היה משחק גדול, חוסר היציבות ביכולת של הירוקים במהלך המשחק הורגש היטב ולצד פתיחה חלשה של שתי המחציות שהתאפיינו באיבודי כדור, טעויות של גלזר ואחוזי החזקת כדור נמוכים, הגיעו דקות טובות הרבה יותר ככל שעבר הזמן בכל מחצית.

יוסי שקל

לאורך כל השנים האחרונות היה חסר למכבי חיפה שחקן בסגנון של אלברמן, אחד שייקח על עצמו את הקישור על הגב, יידע לחלץ כדורים, לעמוד איפה שצריך ולתרום למשחק המעבר של הקבוצה מההגנה להתקפה וכמובן לספק כדורים לאזורים המסוכנים של היריבה, מנהיג.

אמנם זה רק משחק אחד בגביע הטוטו מול יריבה שלא הגיעה עם סגל מלא ואף עם צוות מקצועי שעדיין לא עבר בבקרה, אבל גם בעבר מול קבוצות כאלה ואף יותר חלשות התקשו הירוקים להגיע למצבים, לכבוש ולעתים קרובות אף הפסידו ומי שעשה את ההבדל בגדול הוא קשרה לשעבר של מכבי ת"א, שנראה שהוא בדיוק מה שהיה חסר דווקא למכבי חיפה.

אבל לא רק בגללו האוהדים הירוקים צריכים להיות אופטימיים. עטר כיכב והוכיח לכל הספקנים שהוא הטוב בהתקפה, מזרחי במשחק נהדר מתגלה כאחד שיוכל להיות הפתעת העונה, היה מהטובים על הדשא ואף בישל שני שערים. אליו צריך להוסיף את צמד המגנים החדשים מאבוקה ובן הרוש שהותירו רושם טוב, קוסטדינוב שבדקות מסוימות אפשר היה לראות שהוא עוד יתרום הרבה העונה וכמובן זה עוד מבלי להזכיר את קאיו ודמארי שלא כשירים עדיין.

אחרי שנים רבות אפשר להיות סוף סוף אופטימיים, הסגל עדיין לא נסגר וצפויים להצטרף 2-3 שחקנים נוספים לצד שחרורים של מספר צעירים להשאלות ואם הצוות המקצועי יידע ליצור המשכיות והכי חשוב יציבות ושלא יהיו פערי יכולת רבים בזמן משחק, אז השמיים הם הגבול ורק שלא ימכרו את עטר למכבי ת"א, זה עוד יתברר כטעות של העונה עבורם.