הדליקו את חופשת חנוכה: כ-25 אלף מטיילים פקדו את שמורות הטבע והאתרים בבנימין - 0404
הדליקו את חופשת חנוכה: כ-25 אלף מטיילים פקדו את שמורות הטבע והאתרים בבנימין דוברות בנימין

הדליקו את חופשת חנוכה: כ-25 אלף מטיילים פקדו את שמורות הטבע והאתרים בבנימין

במועצה אזורית מטה בנימין סיכמו בהצלחה גדולה את אירועי חופשה החנוכה. על פי ההערכות כ-25 אלף מבקרים פקדו את שמורות הטבע והאתרים ברחבי המעוצה הגדולה בישראל.

מוקד האירועים היה בארמונות החשמונאים ביריחו, כאשר במשך יומיים פקדו את האתר ההיסטורי למעלה מ-2,000 מטיילים, שנהנו מרכבי ספארי בין הרי מדבר יהודה, יצירות והצגות לכל המשפחה בסגנון תנ"כי. הסיורים נערכו במימון משרד ירושלים ומורשת ובשיתוף מועצת בנימין ובית ספר שדה עפרה.

אירוע נוסף שהביא לקהל מכובד היה פסטיבל המכבים בגבעת היקבים, שלמרות הגשמים הכבדים הביא לנוכחות גבוהה של משפחות שנהנו מיצירות באוירת החשמונאים. כמו כן, מבקרים רבים הגיעו לאתר שילה הקדומה ולשמורות הטבע בנחל פרת, שהיו מלאים עד אפס מקום בימים הנעימים של מזג האוויר.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, סיכם: "עם ישראל מתחבר להיסטוריה. קרבות המכבים וארמונות החשמונאים שהתרחשו בבנימין קמו לתחייה בחג חנוכה האחרון. נעשה הכל כדי להחזיר את אתרי המורשת למקום שמגיע להם".

מנהל תיירות בנימין, משה רונצקי: "הישראלים אוהבים את בנימין. זכינו לסיים את שנת 2019 עם עוד אלפי מבקרים שמצטרפים למאות האלפים שפקדו את ארץ נביאים ונביעות בשנה החולפת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]