תואר שני בחינוך - 0404
תואר שני בחינוך פוטוליה

תואר שני בחינוך

לימודים אקדמאיים מהווים כיום חלק כמעט טבעי ומובן מאליו במסלול ה"סטנדרטי" בו צועדים רובם המכריע של הישראלים הצעירים. בשלב כלשהו בין הטיול שאחרי השירות הצבאי לבין תחילת העבודה ובניית הקריירה נמצא שלב הלימודים האקדמאיים, ובישראל כאמור אחוז מכובד של בוגרים ובוגרות תארים אקדמאיים. בעוד בניגוד לעבר, כיום תואר ראשון מתגלה כבלתי מספק במקרים רבים ובאינספור מקומות עבודה וכד', ישראליות וישראלים רבים פונים ללימודי המשך, בדמות תואר שני, לימודי תעודה או תכניות לימודים מתקדמות אחרות. בתחום החינוך ניתן למצוא כיום ביקוש גבוה במיוחד לתואר שני, מסיבות שונות ומגוונות. מה הופך את התואר השני בחינוך לפופולארי יותר ויותר בקרב צעירי וצעירות ישראל, כמו גם בקרב המבוגרים יותר?

 

מגוון רחב של אפשרויות לעתיד תעסוקתי – תואר שני בחינוך

על מנת להבין את הפופולאריות הרבה של תואר שני בחינוך במכללות מובילות בתחום דוגמת מכללת אורנים, כדאי להבין קודם את הרלבנטיות של תואר זה למגוון תחומים ומוסדות שונים. בניגוד לעבר, כיום תואר בחינוך רלבנטי עבור הרבה יותר מאשר משרד החינוך או בתי ספר למיניהם. תחום זה (של משרד החינוך ומוסדות החינוך המוכרים) אמנם מספק גם הוא ביקוש עצום לאנשי חינוך בעלי תואר שני ומושך אליו אלפים רבים של בוגרי תארים מתקדמים בחינוך, אך הביקוש בענף זה מסמל כבר מזמן תחומים נרחבים ומקיפים יותר במשק.

דוגמה טובה לכך היא הכמות העצומה של אנשים בעלי השכלה והכשרה בתחומים מסוימים אשר אינם קשורים לעולם החינוך, אשר פונים בגילאים צעירים ומתקדמים כאחד לביצוע הסבה מקצועית להוראה. הם רוכשים תעודת הוראה ומבצעים את התהליך הנדרש על מנת להסב את תחום עיסוקם לתחום החינוך, ומוצאים את דרכם החדשה בעולם זה. גם במקרה זה, תואר שני בחינוך (אליו ניתן לגשת לאחר ביצוע השלמות מסוימות גם עם תואר ראשון מתחום אחר אשר אינו בהכרח קשור לחינוך) מהווה את אחד המסלולים האטרקטיביים ביותר מבחינתם של הגבר או האישה המעוניינים בהסבה המקצועית – תואר מסוג זה מבטיח סיכויים טובים ביותר להשגת עבודה רצויה בתחום החינוך, כזו אשר תאפשר להתבסס בתחום ולהתקדם בו.

 

רלבנטי גם עבור אנשי חינוך – לשדרג את הסטאטוס האישי הקיים בתחום

תואר שני בחינוך פופולארי ביותר כמובן לא רק בקרב אנשים מתחומים אחרים המעוניינים בביצוע הסבה מקצועית, אלא גם (ואולי בעיקר…) בקרב אנשים אשר כבר נמצאים בעולם החינוך. עבור מורים רבים, למשל, תואר שני בחינוך מיוחד יכול לשדרג משמעותית את הסטאטוס האישי שלהם בתחום, ולאפשר להם לעמוד בתקנים המספקים משכורות גבוהות יותר ותנאים מועדפים נוספים.

זו סיבה נוספת לפופולאריות של תואר שני בחינוך בישראל כיום – גם אם אתם כבר נמצאים בתוך עולם החינוך מזה מספר שנים, בשלב מסוים תבינו כי הדרך האפקטיבית והטובה ביותר מבחינתכם להתקדם ולשבור את תקרת השכר אליה הצלחתם להגיע עד היום, היא באמצעות תואר שני בתחום.

 

מידע נוסף אודות מסלולי תואר שני בחינוך באתר מכללת אורנים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]