השר אלקין הדליק נר רביעי של חנוכה בארמונות החשמונאים ביריחו - 0404
השר אלקין הדליק נר רביעי של חנוכה בארמונות החשמונאים ביריחו דוברות בנימין

השר אלקין הדליק נר רביעי של חנוכה בארמונות החשמונאים ביריחו

במועצה אזורית מטה בנימין סיימו את היום השני לחופשת חנוכה עם אירוע הדלקת נר רביעי במעמד השר למורשת וירושלים זאב אלקין, בארמונות החשמונאים ביריחו.

השר ואנשי משרד מורשת וירושלים הגיעו היום (רביעי) בשעות אחר הצהריים למתחם וזכו לסקירה מקיפה מראש מועצת בנימין ישראל גנץ, על הנעשה בשדרוג האתר ההיסטורי שמומן ע"י משרד מורשת וירושלים.

בסיום היום נחנך כביש הגישה המשופץ שבוצע ע"י מועצת בנימין בהובלתו של סגן ראש המועצה רפול אנגל ולאחר מכן הדלקת נרות בבית הכנסת העתיק במתחם החשמונאי במעמד השר אלקין, ראש המועצה גנץ, מנכ"ל משרד מורשת וירושלים מרדכי בניטה, מנכ"ל רט"ג שאול גולדשטין, מנכ"לית החברה להגנת הטבע איריס האן, חברי מליאה וועדי הישובים במועצת בנימין.

השר אלקין התכבד בהדלקת החנוכייה ואמר בסיום: "אני מאד שמח שהדלקת הנרות בארמונות החשמונאים הופכת למסורת, אתר שעד לא מזמן היה בסכנת הכחדה וזכינו ביחד עם מועצת בנימין להביא לשיפוצו והסדרתו. יש מעט מקומות בארץ עם משמעות לחנוכה ובמקום היפה הזה אנו זוכים להדליק במקום שבו החשמונאים היו".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, חתם את האירוע: "עם ישראל חוגג את חנוכה בשני היבטים: האור הפנימי של עם ישראל שלא נכבה, והגבורה. היום זכינו לחזור הביתה ולחנוך דרך בטיחותית לארמונות החשמונאים ביריחו. כמו שעם ישראל נכנס ליריחו ולאחר מכן לכל ארץ ישראל, כך אנחנו מאמינים שמכאן תמשיך ריבונות ישראל לכל מרחביה. תודה גדולה למשרד מורשת וירושלים, לכבוד השר זאב אלקין, למנכ"ל מרדכי בניטה, לחברה להגנת הטבע ולצוות בית ספר שדה עפרה על ההשקעה הרבה ולסגני רפול אנגל שבלעדיו כל זה לא היה קורה".

בתיירות בנימין מסכמים יומיים של פעילות בארמונות החשמונאים בהשתתפות שיא של כ-1500 מטיילים. ע״פ הנתונים גם היום פקדו אלפי מבקרים את אתרי התיירות בבנימין. כעת נערכים במועצה לאירוע השיא של חנוכה "פסטיבל המכבים" שייערך מחר ובשישי בגבעת היקבים שבמערב בנימין, כאשר הכניסה תהיה חופשית לקהל הרחב. במועצה נערכו למזג האוויר החורפי הצפוי לימים הקרובים והוא יערך במתחם סגור ומחומם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]