שמחה גולדין: ״ליברמן שולח אותנו ל-50 שנה של סיוט״ - 0404
שמחה גולדין: ״ליברמן שולח אותנו ל-50 שנה של סיוט״ שלמה מור, 0404

שמחה גולדין: ״ליברמן שולח אותנו ל-50 שנה של סיוט״

בבית העלמין הצבאי בכפר סבא נערך הבוקר טקס האזכרה של קצין צה״ל סגן הדר גולדין שנפל מבצע צוק איתן ומוחזק בידי חמאס בעזה.

בטקס השתתפו מאות אנשים, בהם השר לביטחון פנים גלעד ארדן, שר הביטחון לשעבר ח״כ עמיר פרץ, וחברי הכנסת מוטי יוגב, יואב קיש, אורן חזן ורויטל סויד.

עוד השתתפו: חבר הכנסת לשעבר שכיב שנאן ששכל את בנו בפיגוע בהר הבית לפני שבועיים, מתאם הפעולות בשטחים אלוף יואב פולי מרדכי, מפקד פיקוד דרום אלוף אייל זמיר, תא״ל עופר וינטר, ומח״ט גבעתי אל״מ דדו בר כליפא.

אביו של הדר, פרופ׳ שמחה גולדין, תקף בדבריו בצורה חריפה את שר הביטחון אביגדור ליברמן: ״ליברמן אינו פועל לייצר תיקון. הוא האיש שהבטיח לפני שנכנס לתפקיד שר הביטחון שהוא יחזיר את הדר ואת אורון ויכניע את חמאס תוך 48 שעות. יומיים לאחר יום הזכרון האחרון לחללי צה״ל אמר ליברמן לנו למשפחת גולדין, לנו למשפחת שאול, לכל ההורים של החיילות והחיילים שברגעים אלה מסכנים את חייהם, שהדר ואורון יחכו כפי שאלי כהן מחכה לשובו לישראל, כפי שנופלי הצוללת דקר חיכו. זה קרה יומיים אחרי יום הזכרון, יום אחרי יום העצמאות כשהוא מתראיין בתחנת הרדיו הצבאית.

ליברמן שולח אותנו ל-50 שנה של סיוט. שר הביטחון צריך לדעת שכשהוא פועל, הן נגד הפעלת לחץ על חמאס והן נגד הסכם, הוא פועל בעצם בניגוד לערכים שהם מהותו של צבא העם.

חטיבת גבעתי לא הצליחה להביא את סגן הדר גולדין בחזרה משדה הקרב. החטיבה נלחמה במשך יום וחצי כדי לעמוד בברית שבין המפקדים למשפחות החיילים. יום וחצי ואז עצרו אותה. נציגי ממשלת ישראל יצאו לקהיר בסוף המלחמה, הגיעו להסכם עם חמאס והפקירו את הדר ואורון בידי באויב. את זה צריך לתקן, וביחד איתכם נתקן. מאז הנהגת ישראל ובראשה ראש הממשלה ושר הביטחון, השניים שמוציאים ויוציאו חיילים משדה הקרב, מפקירים את הדר ואורון שוב ושוב.

עומדת בפנינו כעת הזדמנות לחנך את האויב. עומדת בפנינו הזדמנות בלתי חוזרת לסיים מערכה צבאית בהסכם הטוב ביותר למדינת ישראל מאז מלחמת יום כיפור. ניצבת בפנינו הזדמנות לעשות תיקון, להפוך את המשוואה ולהביא את חיילי צה״ל חזרה הביתה בעוז״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]