איך לבחור רכב עבודה ב- 2020 - 0404
איך לבחור רכב עבודה ב- 2020 שאטרסטוק

איך לבחור רכב עבודה ב- 2020

דגמי רכבי 2020 כבר מוצגים בסוכנויות הרכבים השונות. בתחום רכבי העבודה ניתן  להתרשם ממבחר רחב של אפשרויות. דבר שהופך את הבחירה ברכב העבודה המתאים לנו למשימה מורכבת ומאתגרת יותר.

מהם הדגשים לרכישת רכב מסחרי?

כשמדובר ברכישה של רכב חדש, חשוב להבין ולהגדיר לעצמנו מהי שגרת הרכב היומיומית של הרכב אותו אנו רוצים לרכוש? הדבר חשוב בעת רכישת רכב עבודה.

רכב עבודה משמש אנשי מקצוע מתחומים רבים ומגוונים. מעבר להובלת צוות העובדים למקום, אמור רכב העבודה לשנע בתוכו כלי העבודה, סחורות וחומרים עימם מגיעים אנשי המקצוע לשטח. אי לכך, חשוב מאוד להעריך במדויק את הצרכים שלנו בכדי לדעת איזה סוג של רכב עבודה הוא הנכון עבורנו, בפרט בשל גודלם השונה של רכבי העבודה עליהם נדון בהרחבה בהמשך המאמר. בהינתן דגש זה, צריך לבדוק איזה רכב ישרת את צרכינו באופן המיטבי ביותר, האם רכישה של טנדר או רכב מסחרי מהווה פתרון טוב ויעיל יותר לעסק שלנו? כל אלו צריכים להיות הדגשים שאתם צריכים לשקול.

לאלו אנשי מקצוע מתאים לרכוש רכבי עבודה?

לרכבי העבודה השונים בשוק המכירות של 2020 מטרה ברורה – להיות כלי עבודה בולט ומרכזי בחייו של איש המקצוע. מגוון הרכבים המסחריים הקיימים כיום בשוק מאפשרים פתרונות כמעט לכל אנשי המקצוע השונים.

לאנשי המקצוע בתחומים בהם פעילותם ונסיעותיהם הרבות כוללות דרכים לא סלולות, יש כמובן הצורך ברכבי עבודה המותאמים לנסיעה בשטח, תוך היכולת להוביל הציוד באופן בטוח. כאן ניתן למצוא אנשי מקצוע העושים שימוש יעיל ברכבי עבודה דוגמת – חקלאים, עובדי חברת חשמל, מתקיני צנרת או כל בעלי מקצוע אחרים שעיקר פועלם בדרכים שאינן סלולות.

רכבי העבודה והטנדרים השונים משמשים כמובן את אנשי המקצוע גם בהובלת ציוד כבד וגם בהובלת פועלים אל מקום עבודתם. למשל – קבלנים יזדקקו לטנדר בעל קבינה פתוחה עליו יוכלו להעמיס ציוד רב שמידותיו יכולות להיות גדולות כמו: צינורות פלסטיק גדולים ורחבים, יריעות אלומיניום ועוד. כשהטנדר הוא בעל קבינה פתוחה אין הגבלה של גובה ולכן הדבר יכול להיות שימושי והכרחי עבור אנשי מקצוע אלו ואחרים אשר זקוקים להוביל ציוד גדול. עם זאת בעלי קבינה פתוחה צריכים להקפיד אף יותר על נושא הבטיחות ולקשור חפצים בזמן הנסיעה.

לעומתם טנדרים בעלי קבינה סגורה יכולים לשמש להובלת הפועלים למקום העבודה, בין אם מדובר בפועלי בניין או הפועלים העובדים בשדות רכב זה יוכל לשמש כרכב נסיעה מושלם לעובדים. כמו כן במידה וחלל הרכב מאחור גדול מספיק יוכלו אנשי המקצוע להעמיס בו ציוד כבד אשר ממדיו אינם גדולים והם מתאימים למידותיו של הרכב כמו: ספקי סחורות שונים, בעלי מכבסה או ניקוי יבש ועוד.

התלבטות נוספת שנוגעות לבחירה בין טנדר בעל קבינה פתוחה לבין זה הסגור: במקרה ומדובר בטנדר שעיקר עבודתו מסתכמת בתוואי שטח קבוע ומוגדר ועליו להוביל מספר עובדים וציוד מצומצם ממקום למקום, ניתן בהחלט לבחור בטנדר פתוח. במקרים ואיש המקצוע יוצא עם הטנדר למקומות רבים והציוד שבו יקר וחשוב אף שלא ייחשף במשך השעות למפגעי חום וקור – אז כדאי לשקול את הבחירה בטנדר סגור.

מהם היתרונות בבחירה של רכב עבודה מסוג טנדר?

אנשי מקצוע רבים בישראל רואים בטנדרים את רכבי העבודה המועדפים עליהם וזאת בשל מספר יתרונות בולטים המשמשים אותם לעבודתם, טנדרים נחשבים זולים וחסכוניים יותר ואף חזקים מרכבים בעלי הנעה 4X4. דגש נוסף של הטנדרים נוגע למשקל ההעמסה הרחב שלהם ובכך שהם בנויים לעבודה מאומצת שעות על גבי שעות רבות ובעלי יכולות שטח מגוונות וגבוהות והם בעלי כושר גרירה חזק.

מה לגבי רכבי ריינג'ר?

טנדרים עם קבינה פתוחה יכולים להיות פתרון ראוי בעיר. אך אם אתם זקוקים לרכבי שטח למשימות קשות בדרכי עפר או שטחים חקלאיים עם יכולת העמסה שמגיעה בחלקה גם ל-700 ק"ג כדי שתשקלו ברכבי ריינג'ר. Ranger Diesel 1000 לדוגמא מגיע עם מנוע 24 כוח סוס ומהירות של עד 65 קמ"ש. אולי זה לא נשמע מהיר במיוחד אבל בדרכי שטח קשים הוא בהחלט מהווה פתרון יעיל לשינוע סחורות. הריינג'ר דיזל יכול לגרור עד 1 טון ולהעמיס עד 700 ק"ג.

יש לדגם ריינג'ר 1000 מערכות טכנולוגיות משוכללות הכוללות הגה חשמלי, מערכת בקרה לירידות, ומערכת בלימה יציבה. אז גם אם תבחרו בטנדר או בריינג'ר, חשוב שיש להם אפשרות להתאים את הרכב המתאים במיוחד לצרכים שלכם.

חשיבותה של תחזוקת הרכב

לאורך המאמר תיארנו את היכולות יוצאות הדופן של רכבי העבודה השונים. רכבים להם כוח וסיבולת רחבה הרבה יותר מהרכבים הפרטיים. עם זאת, על מנת לשמר יכולת זו חשוב כמובן לדאוג לתחזוקה שוטפת והדוקה של רכבים אלו. להתמיד בטיפולים במוסכים מורשים ואמינים ולהקפיד על בדיקות יומיומית של הרכבים בכל הנוגע לשמן, פגיעה בשלדה במיוחד בחלק התחתון, רעשי מנוע או כל גורם אחר שיש בו לפגוע פגיעה חמורה ביכולות רכבים אלו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]