האם חייבים לבטח דירה שכורה - 0404
האם חייבים לבטח דירה שכורה pixabay

האם חייבים לבטח דירה שכורה

מזל טוב, שכרתם דירה ביחד, זו הפעם הראשונה שאתם שוכרים דירה ויש המון דברים בהם צריך לטפל – מובילים, אריזות, ניקיון הדירה החדשה, פירוק הארגזים ורכישות חדשות לדירתכם. אך, האם יש צורך לבטח את הדירה השכורה החדשה שלכם? במאמר הבאה נדון בשאלה זו בהרחבה.

מיקום המגורים שלכם

כידוע בישראל יש הבדל רב בשוק הנדל"ן כשמדובר במיקום. השכרת דירה במרכז הארץ תעלה יותר בגלל הביקוש, אך תציע חלל קטן יחסית. בסכום כסף זה יכול להקנות לכם באזורי הפריפריה במדינת ישראל דירה ברמה אחרת לגמרי. לדוגמה: דירת שלושה חדרים בתל אביב 60 מ"ר תתחיל מ 4000 ₪ בחודש, מחירים אלו יעלו בהתאם לאזור בו תבחרו לגור בתל אביב. בצפון תל אביב דירת 3 חדרים 75 מ"ר תעלה לכם 6,800 ₪.

לעומת זאת דירות 3 חדרים ברחובות הנעות בין 65 מ"ר ל- 75 מ"ר יתחילו מסכום של 2,300 ₪ ועד ל – 3,400 ₪ לחודש. בבאר שבע תוכלו למצוא דירות 3 חדרים הנעות בין  70-80 מ"ר במחירים הנעים 1,850 ועד 2,200 ₪ לחודש ובאזורי הצפון כמו חדרה דירות 3 חדרים הנעות בין 70-85 מ"ר יתחילו מסכום של 2,300 ועד 3,800 ₪. ובחיפה דירות הנעות מ- 60 מ"ר ועד ל- 100 מ"ר ינועו באזור ה – 2,100 ₪ ועד ל- 3,100 ₪ לחודש. אם חפצה נפשכם בדירה בעיר הקודש ירושלים דירות 3 חדרים  הנעות בין 65 מ"ר ל- 70 מ"ר יתחילו ממחיר של 3,400 ש"ח ויגיעו עד ל – 6,000 ₪ לחודש תלוי באזור.

למה כדאי לבטח דירה מושכרת?

אומנם הדירה שלכם מושכרת והמבנה שלה איננו שייך לכם, עדיין תכולת הדירה בהחלט שייכת לכם. בכדי לישון בראש שקט מומלץ לעשות ביטוח תכולה אשר יעניק לכם כיסוי במידה וחלילה יפרצו לדירתכם. ביטוח התכולה מעניק גם כיסויים במידה ותכולתכם נשרפה או נפגעה מפגעי מים.

אם אתם זוג צעיר אשר רק החל את דרכו יתכן ותחושו כי הדבר אינו נחוץ במכלול ההוצאות השוטף שלכם, כיוון שעוד לא צברתם רכוש רב. אך, במידה ודירתכם תפרץ אתם תאלצו לשאת בכל ההוצאות הנדרשות בכדי לקנות מחדש את התכולה של דירתכם גם אם מלכתחילה לא היו בה חפצים רבים. מספיק אם יהיו בדירה שלכם טלוויזיה, מחשב נייד, טלפונים ניידים, מקרר ומכונת כביסה וכבר מדובר באלפי שקלים אשר עשויים להכביד עליכם כלכלית באופן מהותי במיוחד אם אתם זוג צעיר שכל עלות משפיע מיידית על הכיס שלכם.

על אחת כמה וכמה חשיבותו של ביטוח התכולה יהיה אצל זוג עם ילדים. שכן, בדירה זו כבר יש תכולה רבה וחפצים הנאמדים בעשרות אלפי שקלים ואף יותר. לכן, אם אתם משפחה המתגוררת בדירה שכורה, חשוב כי תשקיעו את הכסף הנדרש בביטוח התכולה, שכן להשיב את עלותה המלא של התכולה במידה והבית נפרץ והחפצים שלכם נגנבו או חלילה נשרפו או נהרסו עקב נזקי מים עשוי לעלות לכם הרבה יותר מהעלות השנתית של ביטוח התכולה הנחשב זול יחסית אל מול ביטוח מבנה. 

ביטוח תכולה מהו?

ביטוח תכולה מעניק כיסוי לכל הרכוש השייך לכם בתוך הדירה. הוא מעניק כיסוי במקרה של הצפות, שריפות או מקרי גניבה. טרם חברת הביטוח תבטח אתכם היא תשלח סוקר אשר יעריך את כל חפצכם בדוח מיוחד שלפיו תקבע הפרמיה של הביטוח. ביטוח התכולה מעניק גם כיסוי עבור תכשיטים אם חלילה אבדו לכם ברחוב או בכל מקום שאינו הבית ובנוסף גם עבור חפצי אומנות, פריטים יקרי ערך, מצלמות וכדומה.

ביטוח מבנה מהו?

ביטוח מבנה מעניק כיסוי עבור המבנה עצמו, צנרת, כלים סניטרים – משקופים, דלתות, חלונות, אמבטיות, כיורים וכדומה. כמו כן הביטוח מעניק כיסוי במקרים של התלקחות, שריפה, התפוצצות (גז), שוד ופריצה. ניתן להרחיב את הכיסויים למבנה זה ולהוסיף כיסוי שיעניק לכם שקט גם במקרים של רעידת אדמה, הצפה שאיננה נגרמת מגשם (ספרינקלרים בדירה שהופעלו וגרמו להצפה) ואף כיסוי במידה וכלי רכב או אפילו כלי טייס פוגעים במבנה וגם כיסוי של נזק בזדון.

חשוב לציין שביטוח מבנה פחות רלוונטי לשוכרים משום שהנכס אינו שלהם ומכאן שאת הביטוח הזה צריך לבטח בעל הנכס.

על מי חלה האחריות הביטוחית כאשר הדירה מושכרת?

כיום בעלי ממון משקיעים בדירות כנכס מניב ומשכירים אותן לצורך זה. חשוב מאד במידה ונושא הביטוח עולה מול בעל הנכס להבהיר מי אחראי על מה. לדוגמה: בעל הנכס יצטרך לשאת בעלויות של ביטוח המבנה שכן המבנה שייך לו. לעומת זאת השוכרים יהיו אחראיים על ביטוח תכולת דירתם וחפציהם האישיים. חשוב שתשימו לב לסעיפים הנוגעים להתפוצצות של צינור הגורם להצפה שבעל הנכס הוא זה שישא בפיצויים בגין הנזק שכן צנרת שייכת למבנה, כנ"ל לגבי שקעי החשמל בדירה העשויים לגרום להתלקחות. לעומת זאת אם חלילה תפרוץ שריפה בדירה כי שכחתם לכבות את הגז אזי הפיצוי על פגיעה בנכס יצא מכיסכם.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]