בקרת משרד הבריאות קבעה: פגיית רמב"ם מהמצטיינות בארץ - 0404
בקרת משרד הבריאות קבעה: פגיית רמב דוברות בית החולים רמב"ם

בקרת משרד הבריאות קבעה: פגיית רמב"ם מהמצטיינות בארץ

הפגייה של בית חולים רמב"ם, קיבלה את הציונים הגבוהים ביותר בבקרה של משרד הבריאות שנערכה בכל הפגיות בישראל. לפי הפרסום של משרד הבריאות, פגיית רמב"ם עומדת בראש רשימת הפגיות המצטיינות לשנת 2019 בהתאם לציוני בקרת המשרד בין מרכזי העל הרפואיים. בנוסף, הפגייה של רמב"ם היא אחת משתי פגיות שגם רשמו את השיפור הגדול ביותר בין שנת 2018 ל-2019.

ברמב"ם הסבירו כי ההצטיינות והביקורת של המשרד מכוונים לכמה תחומים: רמת הבינוי, הניקיון, הציוד המודרני ובעיקר ברמה האנושית של צוותי הרופאים, האחיות והצוותים התומכים (דיאטנית, עובדת סוציאלית, פיזיותרפיסטיות, קלינאית תקשורת, מרפאות בעיסוק, פסיכולוג, טכנאי הנשמה, אם הבית). אלו מאפשרים טיפול מקצועי בתינוקות, וטיפול מחבק ותומך במשפחות.

פרופ' אמיר קוגלמן, מנהל הפגייה של רמב"ם: "הבחירה נעשתה על סמך ביקורת של משרד הבריאות במסגרת מודל תמרוץ שמטרתו לשפר את רמת הפגיות בישראל. הפגייה ברמב"ם נחשבת למרכז על בשל כמות הלידות בה ובעיקר בשל היותה מרכז שלישוני, כלומר מרכז המטפל במקרים המורכבים ביותר.

הפגייה מטפלת לא רק בפגים, אלא גם בתינוקות שנולדו במועד ונדרשים לטיפול נמרץ בילוד. כלומר הפגייה היא למעשה מחלקת טיפול נמרץ בילוד ובפג. תינוקות שנולדו במועד ומאושפזים בטיפול נמרץ לילוד הם תינוקות הסובלים מתחלואה נשימתית או זיהומית או אחרת בסמוך ללידה, בעלי מומים מולדים.

הטיפולים המורכבים מתאפשרים בזכות המומחים בנאונטולוגיה (רפואת הילוד והפג) וצוות סיעודי מקצועי ומיומן ומעטפת של מומחי על בבית החולים לילדים ע"ש רפפורט שברמב"ם. בבית החולים לילדים מומחים בתחומים הכירורגים ומומחים בתחום הלב, הריאות, הכליות, מערכת העיכול, הדמיה, מחלות מטבוליות ומחלות גנטיות בילדים. בשל מערכת מקצועית זאת רמב"ם מהווה מוקד הפניה לכל הפגיות בצפון הארץ".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]