מניעת ריח רע מהפה - 0404
מניעת ריח רע מהפה pixbay

מניעת ריח רע מהפה

אחת הבעיות שעלולה להטריד מי שסובלים מבעיות חניכיים, הינה היווצרות של ריח רע מהפה. הבעיה הזאת עשויה להטריד את הסובלים ממנה, אבל מטרידה הרבה יותר את אלה השוהים בסביבתם והנאלצים לשמור על מרחק ביטחון מהם בכל פעם שהם פותחים את הפה.

בשורות הבאות נעסוק בגורמים לריח רע מהפה וכן באמצעים השונים דוגמת סילונית ובדרכים השונות לטיפול בתופעה הזאת.

כיצד נוצר ריח רע בפה

ריח רע מהפה (הליטוזיס בלטינית), עלול להיגרם כתוצאה מבעיות שונות בחלל הפה. בין השאר, עלולות בעיות חניכיים שונות לגרום להיווצרות שלו. בעיות במערכת העיכול עלולות גם כן לתרום את חלקן להתפתחות הבעיה. ואולם במרבית המקרים, מקור הבעיה הוא בחלל הפה עצמו או בלשון. הסיבה העיקרית להיווצרות ריח רע בפה היא הימצאותם של מושבות חיידקים בפה, המפרקות חלבונים המצויים בחלל הפה. מספר המקרים שבהם ריח רע מהפה נובע מבעיות חניכים הוא נמוך יחסית, ובדרך כלל הגורמים לריח ניתנים לטיפול בקלות. הבשורה הרעה היא שמי שסובל מריח רע מהפה ימשיך לסבול מהבעיה ולעולם לא יוכל להתפטר ממנה בלי טיפול קבוע ומתמשך. הבשורה הטובה היא שבאמצעות טיפול קל ופשוט יחסית אפשר להעלים לחלוטין את הבעיה.

אמצעי טיפול ומניעה

כאמור, הסיבה העיקרית להיווצרות ריח רע מהפה איננה בהכרח בעיה רפואית, אלא בעיה מקומית הניתנת לטיפול באמצעים פשוטים למדיי. אחד האמצעים החשובים לצורך העניין הינו שינוי בהרגלי התזונה. לרוב מדובר בצריכת מזונות מחוספסים – אגוזים, ירקות קשים ולחם מחיטה מלאה או כל מזון אחר המסייע להיווצרות רוק בפה, המפנה באופן אוטומטי את החיידקים הגורמים לריח רע. אמצעי פשוט ויעיל הוא לעיסת מסטיק, שגם היא מעודדת היווצרות של רוק הדוחה החוצה את החיידקים הבעייתיים.

הפסקת עישון מפחיתה גם היא בצורה ניכרת את הריח הרע בפה. כיון שהעישון מונע יצירת רוק, הרי שתופעת הלוואי העיקרית שלו הינה יצירת ריח רע. זאת, בנוסף לחסרונות הרבים האחרים שבעישון. גם שטיפה עם מי פה מפחיתה מאד את הריח הרע בפה. השטיפה מחטאת את הפה ומסירה הן את החיידקים המייצרים את הריח הרע והן חיידקים שונים המצטברים על גבי החניכיים והשיניים. שתיית תה ירוק לעיתים תכופות, כמו גם שתיית קפה, עשויה לתרום להפחתה משמעותית של ריח הפה. זאת, הודות למרכיבים שונים המצויים בשני המשקאות הללו והמעכבים את הפעולה של החיידקים המייצרים את הריח.

ניקוי הפה והשיניים בלחץ מים (סילונית)

בנוסף לכל האמור לעיל, ניתן לטפל בריח הרע בפה באמצעות מכשיר חדש וייחודי – סילונית. מדובר בפיתוח חדשני וייחודי בתחום ניקוי החניכיים והשיניים. הסילונית מסייעת למקד את פעולת הניקוי בדיוק במקומות הרצויים, ביעילות גבוהה פי כמה מהיעילות של כל מכשיר או שיטת ניקוי אחרת. סילונים מסייעת לבצע ניקוי לשון מושלם, בדרך לשמירה על פה נקי מהריח הרע. המוצר מורכב על ברז המים באמבטיה ומייצר זרם מים ממוקד ישירות על החניכיים ועל השיניים.  זה המקום להבהיר, עם זאת, שהשימוש בסילונית איננו מהווה חלופה לצחצוח השיניים, אלא מהווה תוספת משמעותית לפעולת הצחצוח.

מכשיר הסילונית מתחבר כאמור לברז המים במהירות ובקלות, ומאפשר למשתמשים בו להגיע למקומות שאליהן מברשת השיניים איננה מגיעה, ואיננה יכולה להגיע. למשל – צחצוח האזורים המצויים מתחת לכתרים ולגשרים, שהיו מאז הומצאו הכתרים כאמור אזורים בעייתיים, המהווים מוקד להתפתחות בעיות ומחלת חניכיים שונות. אם יש לך עניין לשמור על בריאות הפה ולהימנע מריח רע – זה בהחלט המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כעת ולרכוש את המכשיר שישנה מהקצה אח הקצה את היגיינת הפה שלך ושל כל המשפחה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]