נפתלי בנט לביטחון עכשיו - חשיפת הסיפור שמעולם לא פורסם - 0404
צילום: עודד קרני

נפתלי בנט לביטחון עכשיו – חשיפת הסיפור שמעולם לא פורסם

ראש הממשלה נתניהו מוציא מאתמול כל שעה הודעה ימנית אחרת. בהודעות שלו הוא כבר סיפח את גוש עציון, שמר על ירושלים, נשאר בבית המכפלה ונתן עונש מוות למחבל.

אז הנה הצעה להודעה אחת ויחידה, שיש לה משמעות בטחונית אמיתית על אזרחי ישראל: למנות הערב את נפתלי בנט לשר הביטחון של מדינת ישראל. לא מחר, הערב.

עכשיו נסביר למה. ראשית לסיפור שלא סופר מעולם:
במבצע צוק איתן היה ניתוק חסר תקדים בין דרגי הפיקוד בשטח לבין הקבינט המדיני בטחוני. מפקדים הסתובבו מתוסכלים. פקודות לא עברו, העסק לא דפק. התוצאה היתה בניית מנהרות התקפיות שסיכנו חיי אלפי תושבים בדרום ולא טופלו, הוראות מבצעיות של הקבינט שהתבססו על מידע חלקי בדיוני סרק של שעות על גבי שעות, הפסקות אש תוך סיכון חיי חיילים, וזה עוד רק מה שמותר לספר.

היה רק אדם אחד שירד לשטח, הסתובב בין הטילים שנפלו (פיזית), וחטף על כך בתדרוכים ארסיים של ראש הממשלה שהוא "יורד לשטח נגד הנהלים". אתם כבר יודעים מי זה.

בשלב מסויים, לאחר ביקור סמוך לזיקים, כשטילים כמעט הרגו אותו, התקשרה אבטחת האישים והודיעו ללשכת בנט: השר חייב לחזור מיידית. השר בנט, שהיה עם אנשי לשכתו ברכב, אמר להם: כבו טלפונים. כיבה את המכשיר שלו, והמשיך בתוכנית הסיורים והפגישות שלו. האבטחה איבדה קשר איתו, הוא הגיע לפגישות שתכנן, והתוצאה ידועה: בנט הביא לקבינט את תוכנית המנהרות שהצילה חיי ישראלים, מול קבינט חובבני עם מידע חלקי ברובו ומוטעה בחלקו.

שר הביטחון יעלון ננזף בדו״ח המלחמה, ראש הממשלה ננזף, בנט קיבל ציון לשבח. ומה הסיבה? שרי הביטחון, מספרים אנשי מערכת הביטחון, מתחלקים לשניים: אלה שהם שפוטים של הצבא, פשוט כי הם באו משם ומרגישים שטרם עזבו את המערכת (בוגי), ואלה שלא מבינים כלום בצבא ועושים כל מה שהדרג הצבאי אומר להם, עמיר פרץ במלחמת לבנון השניה (תזכורת: מבקר המדינה קבע שכשל), ואביגדור ליברמן, שהצליח בכהונה קצרצרה להביא נזק תדמיתי חסר תקדים להרתעתה ולחוסנה של מדינת ישראל.

נאמר את זה בפשטות:
אנחנו בימי חרום. אביגדור ליברמן, לא מכיר את הצבא, לא מבין דבר בביטחון, איבד את יכולת ההרתעה של ישראל ומסכן את בטחוננו בכל רגע שממשיך לכהן בתפקיד.

מהפקרת אלאור אזריה (שתמך בו כח"כ והפקיר אותו אחרי שקיבל את הג'וב), עבור בפיגועי התופת שעברו ללא תגובה, דרך ההתנהלות בדרום וגם כעת, בניהול העימות מול הפלסטינים. מה שחמור עוד יותר אצל ליברמן, שהנזק שהוא גרם אינו רק בהרוגים ופצועים, אלא בפגיעה בכבוד הלאומי של ישראל שיביא בעקבותיו עוד פצועים והרוגים.

השר נפתלי בנט, קצין, איש סיירת מטכל, ומפקד במגלן, מוותיקי הקבינט הבטחוני, הוכיח בהתנהלותו שאינו שפוט של הצבא. הוכיח הבנת מערכה יוצאת דופן במבצע צוק איתן, מול גמגום של שר הביטחון יעלון וראש הממשלה נתניהו שנתן "לעסק להתנהל" כדי לצאת נקי בדוח המבקר הקרוב (לא הצליח לו). כמו שכבר צוטט, השר בנט נזף ברמטכל גנץ במבצע צוק איתן: "אני מבקש שתביאו תוכנית, לא רוצה לדרבן סוסים עצלים – אלא לרסן סוסים דוהרים".

השר בנט הוא היחיד שמפלגתו התנגדה תמיד לשחרור רוצחים, בניגוד לליכוד ולליברמן שבהם שרים תמכו בשחרור מחבלים. השר בנט עצר את השחרור המחבלים כשאיים בפרישה מהממשלה על רקע כך, השר בנט התנגד בקבינט לחרפת המגנומטרים, חרף איומי גופי הביטחון שנשלחו לעשות מצגת איימים לקבינט. אבל מעבר להכל: השר בנט היחיד שיוכל גם לא להיות שפוט של הצבא – אבל גם להבין מהו צבא.

כן, הגיע הזמן שיהיה לנו שר ביטחון שלא מפחד.

ראש הממשלה נתניהו צריך להוכיח שאחרי ההשפלה הלאומית שעברנו, טובת ישראל לנגד עיניו, ולמנות שר ביטחון שיחזיר את רוח הסיירת למערכת הביטחון, שיחזיר למערכת את הרצון לנצח.

אם יש דבר אחד, שהערבים כל כך לא רוצים, זה את נפתלי בנט כשר ביטחון מחר בבוקר. יש סיבה יותר טובה מזו? (אין ביטחון! בסרטון המרתיח – נער ערבי סוטר לשוטר בהר הבית).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]