ייעוץ עסקי בזווית אחרת - 0404
ייעוץ עסקי בזווית אחרת Canava

ייעוץ עסקי בזווית אחרת

רבות דובר על כך כי במסגרת חיפוש בעל מקצוע חשוב ביותר להקדיש זמן לבחינת ההשכלה. אמנם כיום נהוג לדבר על העולם החדש ובו ניתן ללמוד דברים רבים. אין ספק כי ללמידה עצמית יש מקום של כבוד ובהחלט אפשר ללמוד דברים חדשים על המקצוע גם בלי להיות בכיתה, אך אין ספק כי מסגרת לימודית חושפת את היועץ העסקי לעתיד לעולם שלם. בעולם בו תארים אקדמיים אינם מבטיחים ייעוץ איכותי, קיימת חשיבות מכרעת להכשרה של יועצים עסקיים בשל העומק והיקף ההליך.

אין ספק כי האוניברסיטה של החיים היא מקום מצוין להרבה מאד דברים, אבל למידה פורמלית מאפשרת להרחיב את אותו ארגז כלים אשר הזכרנו קודם לכן. הלימודים מחייבים משמעת עצמית והם מהווים חוויה מורכבת ומעניינת כאחד. אם כך, השילוב האידיאלי הוא שילוב של השכלה פורמלית והשכלה שאינה פורמלית – אותו שילוב מקנה ידע רב.

האם היועץ מקשיב לכם

לא פחות חשוב זה בחינת ההקשבה של ייעוץ עסקי  כלומר, האם הוא מקשיב לדברים שלכם בזמן ההיכרות? על היועץ לגלות הבנה עמוקה ולהתעניין רבות בביצועי העסק וכיצד העסק עובד. רגע לפני הכל עליו לשאול כיצד חש בעל העסק. נכון, היועץ אינו מהווה תחליף לפסיכולוג אבל בהחלט יש לו תפקיד רגשי משמעותי ביותר. יכולת הקשבה תסייע רבות להבין את הלקוח ולהתאים את העצות בצורה המדויקת ביותר.

בתקופה בה מתחוללים לא מעט שינויים בעולם העסקים והדבר הקבוע הוא השינוי עצמו, על היועץ להיות מסוגל להתאים את עצמו למצב. עליו לזהות את השינוי המתחולל בזמן אמת ולדעת להגיב בהתאם במטרה לאפשר לכם לסלול את הדרך להצלחה עסקית.

Canava

יועץ טוב יעניק ביקורת שקולה ומדודה

יועץ עסקי טוב ידע לשקף את המציאות עבור הלקוח בצורה הטובה ביותר ועל כך הלקוח ישלם לו. בין שאר הדברים, היועץ יבחר לעשות זאת על מנת להעביר ביקורת שקולה ומדודה במטרה להוביל את הלקוח אל השלב הבא.

אין ספק כי חשוב ביותר להחמיא לקהל הלקוחות אבל גם לאפשר להם לקבל כלים לבחינת הביצועים העסקיים שלהם. במהלך בניית תכנית עסקית  לא אחת פוגשים יועצים עסקיים את הנושא של ביקורת עצמית במהלך העבודה שליבם ולכן עליהם לדעת כיצד להעביר את הביקורת ללקוח במטרה שהוא ילמד מכך.

אהבה למקצוע

ישנם לא מעט מחקרים אשר מראים כי חיוך מעלה את האפשרות לסגירת עסקה מוצלחת יותר והחשיבות של לחיצת היד במהלך העסקה מאפשרת לסגור את העסקה על הצד הטוב ביותר. מה אנחנו רוצים לומר בכך?  כאשר שוכרים את השירות של יועץ אשר משקיע ונוכח ונותן את כל כולו לעסק הדבר בא לידי ביטוי בתוצאה. אם חשבתם כי מדובר בקסם, הרי מדובר באמנות לכל דבר – כאשר היועץ משקיע האהבה שלו למקצוע עוברת הלאה ומגיעה אל קהל הלקוחות ומאפשרת להם לדעת יותר על העסק שלהם מפי איש מקצוע אשר מחויב לעבודתו ואוהב את המקצוע שלו.

בשורה התחתונה

רגע לפני סיום, אין ספק כי בחירת היועץ צריכה להתבסס על התאמה וכימיה בין שני הצדדים. מאידך, יש חשיבות רבה לבחינת ארגז הכלים של היועץ תוך בחינת הניסיון והרגישות. תהליך ייעוץ לעסקים מצריך הבנה רחבה ומעורבות רבה ולכן יש לחפש את היועץ אשר יש לו יכולת ורצון להגדיל את העסק שלכם. אחת החברות המוכרות בתחום, היא חברת מינדד אשר לה ניסיון רב שנים, הכשרה מקצועית ומעשית, ידע נרחב והחשוב ביותר – התוצאות – אשר לקוחותיה נהנים מידי חודש מצמיחה עסקית והתנהלות עסקית נכונה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]