עיצוב פנים מקצועי להשבחת נכסים למגורים והשכרה גם יחד - 0404
עיצוב פנים מקצועי להשבחת נכסים למגורים והשכרה גם יחד שאטרסטוק

עיצוב פנים מקצועי להשבחת נכסים למגורים והשכרה גם יחד

בעוד המושג "עיצוב פנים" נתפס בקרב רבים כסוג של תחביב או תחום המשלים תחומים אחרים דוגמת אדריכלות או בנייה ושיפוצים, בפועל מדובר בתחום עשיר ומורכב ביותר הכולל אפשרויות לביצוע שינויים מרחיקי לכת בכל נכס למגורים.

מעבר לכך, תחום זה מהווה כיום את אחד הכלים האטרקטיביים ביותר לצורך השבחת נכסים והעלאת שוויים והערך הכספי השוטף המתקבל מהם (במקרה של נכסים להשכרה), כך שמדובר בתחום ששווה לכל בעל בית, דירה או כל נכס באשר הוא להכיר מקרוב. כיצד הפך תחום עיצוב הפנים לענף דומיננטי ובעל פוטנציאל רב כל כך ובאילו דרכים הוא יכול לסייע לנו להשביח נכס דוגמת בית או דירה, הן למגורים והן למטרת השכרה?

 

שאטרסטוק

 

מעצבת פנים טובה כאחת ההשקעות הטובות ביותר שניתן לעשות בנכס שלכם

עבודה עם אנשי המקצוע הנכונים והמתאימים, וספציפית עם מעצבת פנים טובה ומנוסה, עשויה במקרים רבים להוות את ההשקעה המשתלמת והטובה ביותר שניתן להשקיע בנכס כלשהו, והדבר נכון כאמור עבור בתים ודירות למגורים אך אפילו עוד יותר כאשר מדובר בנכסים מניבים דוגמת דירות להשכרה.

כיצד, אם כן, אמורה מעצבת פנים מקצועית ומנוסה לסייע לנו להשביח נכס שברשותנו? ניקח כדוגמה בית או דירה שבבעלותנו המשמשים להשכרה (אנו משכירים אותם לשוכרים חיצוניים בתמורה לדמי שכירות חודשיים). גובה דמי השכירות המתקבלים על ידינו מדי חודש נקבע באופן ישיר על ידי שווי הדירה בשוק הדירות להשכרה.

על פי גודלה, מיקומה ומספר גורמים מרכזיים נוספים נקבעים דמי השכירות המשולמים בעבורה, וזוהי ההכנסה החודשית שלנו מנכס זה. אחד מאותם גורמים מרכזיים המשפיעים בצורה ישירה ומשמעותית על גובה דמי השכירות הפוטנציאליים שאנחנו יכולים להתקבל בתמורה להשכרת הדירה, הוא מצבה הפנימי.

כיצד הדירה נראית מבפנים? כיצד ועד כמה היא מרוהטת? מהי האווירה השוררת בה. כמה היא מוארת? מה ההרגשה הכללית כאשר חיים בדירה זו? וכו'. אין לזלזל בכל השאלות הללו – שוכרים כיום שואלים את עצמם בדיוק את השאלות האלו, ובהתאם לתשובות להן קובעים כמה הם רוצים ומוכנים לשלם בעבור הזכות להתגורר באותה דירה.

וכאן נכנס לתמונה עיצוב פנים מקצועי – מעצבת פנים טובה ומנוסה יכולה לסייע לנו לשנות ולשפר בצורה משמעותית את האווירה השוררת בבית, את הרגשת המרווח בה, את כמות האור הזמינה בכל חדר, את יעילות הארגון הפנימי והאפשרות להתנהל בתוך אותו מרחב וכו'. כלומר, בהליך פשוט ומהיר יחסית אשר אינו אמור לעלות יותר מדי ניתן לבצע שינוי מקיף בדירה, גם ללא שיפוץ מאסיבי ויקר ביותר. לאחר מכן, ניתן להתחיל ולגבות יותר בעבור דמי השכירות החודשיים, ואם הדירה מעוצבת כמו שצריך – יהיה מי שיסכים לשלם גם את התעריף החדש.

מה כולל תהליך עיצוב פנים לדירות מגורים?

על מנת להבין טוב יותר את ההשפעה המשמעותית שיכולה מעצבת פנים טובה לעשות בדירת המגורים שלכם, בין אם אתם מתגוררים בה ובין אם משכירים אותה, כדאי להבין מה בדיוק כולל תהליך זה של עיצוב הדירה מחדש.

ובכן, קיימים מספר שלבים מרכזיים בתהליך עיצוב מחדש של דירת מגורים. השלב הראשון הוא להגדיר באופן מפורש ומפורט את הצרכים הייחודיים לכם ולדירה זו – מה חשוב לכם יותר ומה פחות? מהם הצרכים היומיומיים שלכם מהדירה? אילו נקודות אתם מעוניינים להדגיש במיוחד? וכו'. כמובן שבמקרה ומדובר בדירה להשכרה התהליך יכלול התחשבות בצרכים הייעודיים של שוכרים פוטנציאליים ממוצעים, מאין ניסיון להעריך מה ידבר אל הכי הרבה אנשים.

שלב שני יהיה בחירת תכנית עיצובית כללית ובחירה בקו עיצובי מסוים אשר ינחה את הפרויקט כולו. בעוד מעצבת הפנים תלווה אתכם כבר מהשלב הראשון, בשלב זה תפקידה יהי להציב בפניכם אלטרנטיבות שונות ולנסות להגיע יחד עמכם לבחירה בתוכנית מסוימת ובקו עיצובי ספציפי.

שלב שלישי הוא ביצוע העבודות הספציפיות עליהן הוחלט במסגרת התכנית הכללית שנבחרה. פרויקטי עיצוב מסוימים מצריכים עבודות שיפוץ של ממש בדירה ואחרים מצריכים יותר פעולות דקורטיביות שונות. בכל אופן, את כל העבודות יש לאשר מבעוד מועד מול המעצבת, כך שלא יבצעו עבודות אותן לא אישרתם במפורש.

בשלב הרביעי והאחרון תאובזר הדירה בפרטי ריהוט ודקורציה שונים. לאחר שהסתיימו עבודות השיפוץ וההכנה כל שנותר הוא להכניס לדירה את פרטי הריהוט בהם אנו מעוניינים, כמו גם פריטים דקורטיביים כאלו ואחרים. זהו חלק אינטגראלי מתהליך העיצוב, כך שמעצבת פנים מקצועית תלווה את לקוחותיה גם בשלב זה, תסייע להם לבחור ולמצוא את הפריטים המתאימים ביותר ובמחירים הטובים ביותר ותלווה אותם כל הדרך עד שהכל יושב במקומו החדש בדירה, והיא מוכנה שוב למגורים או להשכרה.

חשוב להדגיש כי בחירת מעצבת פנים נכונה, מתאימה ומקצועית באמת היא תנאי מקדים להצלחתו של העיצוב המחודש. רק אשת מקצוע מנוסה ומקצועית באמת תוכל להבטיח כי העיצוב המחודש אכן יאפשר להשביח את הנכס ולהעלות את ערכו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]