יובל זוסמן ימשיך במכבי ת״א בעונה הקרובה - 0404
+
יובל זוסמן ימשיך במכבי ת״א בעונה הקרובה דוברות מכבי ת״א

יובל זוסמן ימשיך במכבי ת״א בעונה הקרובה

מכבי ת״א הודיעה היום (חמישי) כי הגארד הישראלי הצעיר יובל זוסמן (בן 19, 2.00 מטר) ייכלל בסגל הקבוצה לעונת 2017/18 לאחר ששוחח עם המאמן נבן ספאחיה והמנהל המקצועי ניקולה וויצ'יץ'.

לזוסמן חוזה במכבי ל-4 העונות הקרובות, עד תום עונת 2020/21. זוסמן, מכוכבי נבחרת העתודה שזכתה במדליית הכסף באליפות אירופה שנערכה החודש ביוון, הוא גארד גבוה מאוד עם מוטת ידיים אדירה. נהנה מקליעה טובה לשלוש, ריבאונדר מצטיין עם ראיית משחק, חושים חדים וידיים נהדרות בהגנה שעוזרות לו להגיע כמעט לכל כדור.

זוסמן, המכונה זוס, הוא אחד הפרוספקטים הגדולים והמבטיחים של מכבי תל אביב, המשקיעה בו משאבים רבים. מכבי עוקבת אחריו כבר שנים והעניקה לו ליווי צמוד בשנתיים האחרונות.

מאמן מכבי, נבן ספאחיה: "אחת המטרות החשובות שלי, ועשיתי זאת בכל קבוצה שאימנתי, היא לדאוג להתפתחותם של שחקנים מקומיים צעירים. אני מאוד שמח שיובל יהיה בסגל הקבוצה ויהיה לו חלק חשוב. לזוסמן יש הרבה כדורסל ואני צופה לו עתיד מזהיר, אני שמח שיעשה זאת במדי מכבי תל אביב".

בשנתיים האחרונות זוסמן נמצא תחת מעטפת האקדמיה של מכבי תל אביב. בעונת 2015/16 הוא הוביל את קבוצת הנוער של מכבי תל אביב לעונה מושלמת עם זכייה בדאבל, וכן הרשים מאוד בטורניר מוקדמות הנוער של היורוליג שנערך בברצלונה ונבחר לחמישייה המצטיינת של הטורניר עם ממוצעים של 18.0 נק', 7.5 ריב', 5.2 חט'(!) ו-2.7 אס' למשחק. במקביל זוסמן שיחק גם בקבוצה הבוגרת של מכבי ת"א.

בעונה שעברה הושאל למכבי רעננה, שסיימה במקום הראשון בליגה הלאומית, וסיים עם ממוצעים יפים מאוד של 11.7 נק' עם 41 אחוז ל-3, 3.6 ריב', 2.3 אס' ו-1.8 חטיפות. במקביל זוסמן המשיך ליהנות משירותי האקדמיה של מכבי – אימונים אישיים עם וליקו פרוביץ' ורגב פנאן, אימוני כוח, מגורים, ליווי תזונתי ועוד – בנוסף לשיתוף הפעולה ההדוק עם ברק פלג ורעננה.

זוסמן חבר קבע בנבחרות הצעירות של ישראל. בקיץ 2014 עלה עם הקדטים לדרג א' ובקיץ 2015 חווה הישג זהה עם נבחרת הנוער. בקיץ 2016 השתתף באליפות אירופה עד גיל 18 וסיפק ממוצעים של 15.5 נק' (תשיעי בטורניר), 8.8 ריב' (שמיני בטורניר), 3.8 חט' (שני בטורניר) ו-3.2 אס' למשחק.

החודש כאמור היה אחד מכוכביה של נבחרת העתודה באליפות אירופה, כשסיים עם ממוצעים מרשימים של 16.3 נק' (שישי בטורניר) ב-42.5% מחוץ לקשת, 5.7 ריב' ו-1.9 חט' (חמישי בטורניר). במשחק הגמר מול יוון היה המצטיין בשורות ישראל עם 23 נק' (5 שלשות) ו-7 ריב'.