מגמת ירידה במקרים החדשים המאובחנים בנגיף ה-HIV - 0404
מגמת ירידה במקרים החדשים המאובחנים בנגיף ה-HIV ויקיפדיה

מגמת ירידה במקרים החדשים המאובחנים בנגיף ה-HIV

על פי הנתונים הראשוניים שד"ר ארנה מור, מנהלת המרכז הארצי לנגיף ה-HIV ולנגיפים גורמי דלקת כבד של משרד הבריאות תפרסם בדוח "מרכז ארצי לאימות בדיקות HIV ולבדיקות הפטיטיס נגיפית", בשנת 2016 התגלו 385 מקרים חדשים של HIV/איידס בקרב בוגרים, מעל גיל 15.

מנהל המחלקה לשחפת ואיידס במשרד הבריאות, ד"ר דניאל שם טוב, מוסר שהנתונים הראשוניים של המרכז הארצי לנגיף ה-HIV מעידים על המשך מגמת ירידה במספר המקרים החדשים המאבחנים כל שנה עם HIV/איידס. זה כבר השנה השלישית ברציפות, ירידה מ- 463 מקרים בסוף שנת 2014 ל-412 מקרים בסוף שנת 2015 על פי נתונים של המחלקה לשחפת ואיידס במשרד הבריאות. הירידה מתבטאת בכל קבוצות הסיכון.

חשוב לציין שמשרד הבריאות ממשיך בהפעלת פרויקטים והתערבויות ייחודיים ומתואמים לצרכים של כל קבוצות הסיכון למניעת הדבקה ותחלואה באיידס.

את הנתונים הסופיים ניתן יהיה לראות בדוח אפידמיולוגי תקופתי המתפרסם על ידי המחלקה לשחפת ואיידס מדי שנה לקראת יום האיידס העולמי ב-1 בדצמבר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]