משרד החקלאות: בטרם יימסר כלב או חתול לאימוץ יש לחסנו, לעקר או לסרס ולסמנו בשבב - 0404
משרד החקלאות: בטרם יימסר כלב או חתול לאימוץ יש לחסנו, לעקר או לסרס ולסמנו בשבב ויקיפדיה

משרד החקלאות: בטרם יימסר כלב או חתול לאימוץ יש לחסנו, לעקר או לסרס ולסמנו בשבב

משרד החקלאות ופיתוח הכפר הביא הבוקר, (ד'), לאישור ועדת החינוך, התרבות והספורט את תיקון תקנות צער בעלי חיים, בנושא מסירה לאימוץ של כלבים וחתולים. במסגרת התיקון, משרד החקלאות עיגן הוראות הנוגעות לטיפול בכלבים ובחתולים טרם מסירתם לאימוץ מכלביות עירוניות ומארגונים למען בעלי חיים. בין התקנות שתוקנו, ישנה חובה לחסן את בעלי החיים טרם המסירה, לסמנם בעזרת שבב ולעקר או לסרס אותם.

במדינת ישראל קיימת תופעה נרחבת של חתולים וכלבים נטושים או חסרי בית, הסובלים מתנאי מחיה קשים ואף גורמים למטרד עבור התושבים. על-פי הערכות של גורמי המקצוע בשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות, בכל שנה מתרחשות בישראל אלפי המלטות של גורי כלבים וחתולים לא רצויים. נוכחותם ברחובות חושפת אותם לסבל רב ויוצרת מפגעים וסיכונים לבני אדם, לחיות בית אחרות ולחיות בר. על מנת לצמצם את מספרם, תוטל החובה על כלביות עירוניות ועל ארגונים הפועלים למען בעלי חיים למסור את הכלבים או החתולים למאמצים רק כשהם מחוסנים ועברו תהליך עיקור או סירוס.

השר אורי אריאל: "משרד החקלאות בראשותי חרט על דגלו לפעול לצמצום צער בעלי חיים במדינת ישראל. זו האחריות הממשלתית שלנו, ומבחינתי האישית היא גם נובעת מהמסורת היהודית המחייבת לכך. התקנות שאושרו היום מקדמות אותנו בשלב נוסף לשמירה והגנה טובה יותר על בעלי החיים".

ד"ר שלמה גראזי, מנהל השירותים הווטרינריים (בפועל) במשרד החקלאות: "אנו מעריכים כי התיקון יסייע בצמצום ריבוי אוכלוסיית הכלבים המשוטטים ועשוי להוביל להפחתה בסבלם ובמשאבים הנדרשים ללכידתם ולטיפול בהם".  

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]