מחיקון הגרסה המשרדית – סוגי מגרסות - 0404
מחיקון הגרסה המשרדית –  סוגי מגרסות

מחיקון הגרסה המשרדית – סוגי מגרסות

מי לא היה רוצה שיהיה לו מכשיר Neuralyzers, "מחיקון" כמו בסרט "גברים בשחור". מן פונקציה כזו בראש של מחיקת זיכרון או מידע לא רלוונטי. העלמה של נתונים שעבר זמנם והם נשארים תקועים במחשבות, מעין מגרסה הגורסת את מה שכבר לא בשימוש או כדאי שיעלם. אולי לאנשים עדיין אין את האפשרות להעלים זיכרונות אבל דפים וניירות בהחלט כן. ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי מגרסות המספקות את המענה ברמה האישית והעסקית.

היום ניתן בקלות לרכוש מגרסה לשימוש ביתי או משרדי, הזמינות של המוצר והמחירים הנוחים הפכו את השפע של סוגי מגרסות לציוד משרדי שאינו מותרות אלא הכרחי. השימוש במכשיר קל ופשוט. מדובר על מכשיר חשמלי הבנוי ממיכל קיבולת של הפסולת הגרוסה וחלק עילי בעל סכיני חיתוך וגלגלת ופתח הזנה. בתהליך הגריסה הדף עובר בין הסכינים הנגרסים לרצועות דקות או לפתיתים בהתאם לצורת הסכינים, לאחר מכן, מפנים את הפסולת מן המיכל לפחי מחזור נייר.

הבחירה במכשיר הגריסה הרלוונטי והמתאים לצורך נובעת בעיקר מאופן השימוש. ניתן לבחור משלל האפשרויות, החל ממגרסה אוטומטית המתחילה לעבוד ברגע שמוכנס נייר לפתח ההזנה ומפסיקה בתום הגריסה או במכונה ידנית הפועלת ומפסיקה בלחיצת כפתור. יש גם גדלים ומיכלי קיבול שונים, בעלי גובה, נפח ועומק מיכל משתנים וכן גודל פתח ההזנה והסכינים.

גם לצורת הגריסה יש משמעות, שתי האפשרויות העיקריות הן הבחירה בין גריסה לרצועות או גריסה לפתיתים. חשוב לדעת כי הקיבולת של גריסה לפתיתים גדולה יותר מאשר לרצועות והפח יתמלא לאט יותר.  וכן אבטחת המידע של הרצועות דלה יותר מאשר הגריסה לפתיתים.

לכן כאשר באים לבחור את המגרסה המתאימה מבין שלל סוגי מגרסות יש לענות על כמה שאלות, בראש ובראשונה על סוגיית אבטחת המידע הרצויה. במידה שעומדים לגרוס חומר מסווג, רגיש או שלא מעוניינים שיגיע לעיניים או ידיים לא רצויות, כמו נתונים פרטיים, עניינים פיננסים, מכתבים אישיים וכד' חשוב לרכוש מכונת גריסה לפתיתים. אם סוגית הביטחון אינה אישיו, אלא רק הרצון לגרוס ולהקטין את נפח הניירת הביתית או המשרדית ולשמור על איכות הסביבה בעת המחזור, מגרסת הרצועות תענה על כל הציפיות.

שאלה נוספת שיש לתת עליה את הדעת היא שאלת אופן השימוש והקיבולת. חייבים לבדוק את הצורך ואת אופן השימוש. האם מדובר על שימוש פרטי ואישי לאדם אחד במשרד אחד או על מכשיר שישמש כמה אנשים והררי ניירת. כמובן שהסוגיה מעניינת בעיקר בבחירה של עמידות המכשיר, גודלו והקיבולת שהוא יכול לאגור בתוכו.

לשימוש קל ניתן להסתפק במגרסה פשוטה אך בשימוש מאסיבי של דפים, או כאשר מעוניינים לגרוס שקפים או דפים קשיחים, נדרשת מגרסה איכותית שתספק את הצורך עם מינימום תקלות או בלאי.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]