עץ מפלית - צמח פטנט ישראלי זכה בתערוכת הנוי הגדולה באמריקה - 0404
+
עץ מפלית – צמח פטנט ישראלי זכה בתערוכת הנוי הגדולה באמריקה

עץ מפלית – צמח פטנט ישראלי זכה בתערוכת הנוי הגדולה באמריקה

גאווה לענף השתלנות הישראלי: "עץ מפלית", צמח פטנט שפותח בחישתיל כהרכבה של צמח המפלית על גבי גזע, זכה בפרס בתערוכת הגננות המקצועית הגדולה בצפון אמריקה שנערכה באוהיו.

הצמח, ששמו המקצועי פנטסטיק (FunTaStick) קליברכואה, הינו פרי פיתוח המו"פ במשתלות חישתיל. לאחר תהליך ההרכבה מתקבלים צמחי תבלין ונוי כעצים ננסיים במופע  פריחה אחיד, גבוה מעל הקרקע המעניק גיוון לצמחיה הביתית, למרפסת ולגינה.

תערוכת Cultivate AmericanHort שבה נחשף עץ המפלית, מתקיימת מזה 85 שנים באוהיו, היא האירוע המרכזי של תעשיית הגננות המקצועית בצפון אמריקה המושך אליו אלפי בעלי משתלות וחברות שיווק אשר בוחרים את הצמחים שיככבו בשנה הקרובה בנקודות המכירה בארה"ב וקנדה.  

המפלית היא פרח משתרע והרכבתו על גזע תורמת למופע ייחודי עם פריחה עשירה ומתמשכת. ההרכבה משפרת את עמידות הצמח לעקה ולכן הוא זקוק לשימוש מופחת בחומרי הדברה ומתאים למגדלים חובבים ומקצועיים כאחד.

עץ המפלית מצטרף לסדרת "פנטסטיק" של חישתיל יחד עם עץ הפלפל ועץ הבזיל. בימים אלו נמצאים בפיתוח זנים נוספים עם צבעים, חזות חיצונית וריחות חדשים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com