מסיכת פנים, כיסוי ידיים ואקדחים: בזכות ערנות אזרחית - נעצר השודד האמריקאי מבני ברק - 0404
+
מסיכת פנים, כיסוי ידיים ואקדחים: בזכות ערנות אזרחית – נעצר השודד האמריקאי מבני ברק דוברות המשטרה

מסיכת פנים, כיסוי ידיים ואקדחים: בזכות ערנות אזרחית – נעצר השודד האמריקאי מבני ברק

היחידה המרכזית במשטרה, עצרה חשוד, בגין מספר מעשי שוד שבוצעו בשנים האחרונות ברחבי תל אביב, הצפון ואזור המרכז. בשלב זה של החקירה, מדובר ב-7 מעשי שוד אשר בוצעו בבנקים, בחנות תכשיטים ובצ'יינג'ים.

החשוד בן ה-26 מבני ברק, נעצר ביום ג', ה-18.7.17 ברח' חנקין בחולון, לאחר שהחשיד בעלי צ'יינג במקום, כשהוא נראה מתצפת על הצ'יינג ונקלט במצלמות האבטחה. עוד החשיד את בעלי הצ'יינג משום שככל הנראה נשא עליו אקדח. הבעלים הזעיקו משטרה שהגיעה תוך דקות ספורות למקום, אך החשוד, שחשש כי עלו על עקבותיו, הצליח להימלט לאוטובוס שנסע לכיוון רח' סוקולוב שבחולון.

א׳, שתפס את החשוד, סיפר לחדשות 0404: "כאשר זיהיתי את החשוד לאחר שהבנו עם אנשי המשרד שהוא אכן מתצפת על העסק, אני הוא זה יצאתי אני ולאחר מכאן הצטרף א' במרדף אחריו, תוך שהוא מנסה להימלט באוטובוס, לאחר שהוא נכנס בדלת האחורית, קפצנו אחריו לאוטובוס שעמד בתחנה, ביקשנו מהנהג לא להמשיך בנסיעה  לסגור את דלתות האוטובוס כשבמקביל אני בקו עם המשטרה,

לאחר מספר דקות שסגרנו את החשוד בתוך האוטובוס, תוך חשד כבד שהוא נושא עליו אקדח נצמדנו אליו שלא יוכל להסתובב, הגיעו השוטרים סיפרתי להם את הסיפור ולאחר מכאן הם עצרו אותו".

תחילה הציג עצמו כדובר אנגלית בלבד אך מתחקור מעמיק של השוטרים ובחיפוש בכליו, התברר כי הוא נושא עימו תעודת זהות ישראלית. בנוסף, השוטרים איתרו בכליו את משקפיו, אשר תאמו למשקפי השודד מהאירועי השוד השונים, כפי שנקלטו במצלמות האבטחה.

 

בחיפוש שנערך בביתו, מצאו השוטרים מסיכות פנים וידיים, בהם החשוד עשה שימוש בעת ששדד בנקים ברחבי ת"א. כמו כן, נמצאו ברשותו אקדחים וכן כל פרטי הלבוש, שגם הם שימשו אותו בשעת השודים.