מסורבי כניסה לארץ, היום יש פתרון - 0404
מסורבי כניסה לארץ, היום יש פתרון צילום:PIXABAY

מסורבי כניסה לארץ, היום יש פתרון

ישראל היא מדינה מפותחת המושכת אליה לא רק יהודים מכל העולם, אשר עולים אליה והופכים לאזרחיה, אלא גם מהגרים. המהגרים מגיעים למדינת ישראל למטרות שונות – לימודים, עבודה, ביקור חברים ועוד. לא תמיד מודעים המהגרים לחוקים של ישראל, ולפעמים אף חווים סירוב כניסה לארץ. כאן עורך דין לענייני הגירה נכנס לתמונה על מנת לטפל בבעיה.

מיהו עורך דין לענייני הגירה?

האדם המתמחה בענייני הגירה ברמה המשפטית נקרא עורך דין לענייני הגירה. הוא מטפל בנושאים שונים ומגוונים דוגמת הסדרת ויזות לפליטים או מבקשי מקלט, הנחיית סטודנטים והסדרת הוויזות שלהם, טיפול במהגרים שתוקף שהייתם בישראל פג ועוד. כמו כן, עורך דין מנוסה מטפל גם בבעיה המורכבת של סירוב כניסה לישראל. אם אתם נמצאים במצב של סירוב ואינכם יודעים למי לפנות, הכירו את המשרד של דוד אנג'ל, עורך דין מנוסה שיש לו משרד עורכי דין ונוטריון יסייע לכם לצאת מהתסבוכת שנקלעתם אליה.

למה שיסרבו לתת לי להיכנס לארץ?

מדי שנה מסרבת מדינת ישראל להעניק אישור כניסה לתיירים המתדפקים על דלתותיה. סירוב כניסה לישראל נתון בידי רשות ההגירה והאוכלוסין, והיא הקובעת אם לתת לתיירים להיכנס לישראל או לא. על פי רוב, סירוב כניסה לישראל עשוי לנבוע מכמה סיבות:

  • הגירה – רשות ההגירה והאוכלוסין מסרבת להכניס אדם שעולה נגדו החשד כי הוא מעוניין להגר לישראל. כלומר, להשתקע בה ולעבוד באופן בלתי חוקי.
  • פלילים – עולה החשד כי התייר מתכוון לבצע עבירות פליליות במדינה.
  • ביטחון – עולות חשדות כי התייר עשוי לבצע עבירות ביטחוניות.
  • מסמכים – או ליתר דיוק, מחסור במסמכים. התייר עלול לקבל סירוב ברגע שהמסמכים שלו אבדו, זויפו או הושמדו.
  • הגעה ללא זימון – אנשים המעוניינים להגיע לישראל ללא זימון. לדוגמה, כאשר מדובר בבן/ בת זוג של עובד זר או אזרח ישראלי.
  • סירוב קודם – למבקש להיכנס לארץ קיים סירוב מביקור קודם בה.
  • פעילויות מיסיונרית – כלפי המהגר עולה החשד לפעילות מיסיונרית בלתי חוקית.
  • שהות יתר – בפעם הקודמת המהגר שהה בישראל מעבר לזמן שניתן לו.

איך מבצעים את התשאול במעברי הגבול?

על פי רוב, התייר מגיע למעבר הגבול בנמל התעופה בן גוריון. ברגע ההגעה עליו להציג את מסמכי הנסיעה אשר צריכים להיות תקפים לחצי שנה לפחות. על המהגר לענות על שאלות שונות בפניו של קצין ביקורת גבולות: מהם פרטי הזהות של המהגר, מהו זמן השהייה שלו בישראל ועוד. אם יש צורך בתשאול נוסף, המהגר עובר לחדר התשאול. שם הוא נשאל שאלות כמו האם ביקר בישראל בעבר, ואם כן – מתי, האם גורש מהארץ ומה הייתה מטרת הגירוש, מי מחכה לו בארץ וכדומה. ישנם מקרים שבהם מבקשים מהמהגר ליצור קשר עם מכרים או חברים בישראל במטרה לאמת את הדברים.

אם המהגר נתקל בסירוב כניסה, הנציגים של משרד הפנים מנפיקים צו הרחקה ומעבירים את המהגר אל מתקן הרחקה מיוחד במטרה להעלות אותו בחזרה על המטוס אל המדינה שממנה הוא הגיע. הצו צריך לכלול את הסיבה שבגינה סורב. עם זאת, בפועל לא תמיד ניתן צו ההרחקה למסורב, והוא אף אינו יודע שבאפשרותו לקבל דו"ח תשאול ותמלול השיחה. לפיכך, חשוב לפנות לעורך דין לענייני הגירה על מנת להסדיר את סירוב הכניסה, אשר לא פעם ניתן שלא לצורך.

 

 

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]