12 וחצי שנות מאסר נגזרו על חייל שסחר באמצעי לחימה שגנב מצה"ל - 0404
12 וחצי שנות מאסר נגזרו על חייל שסחר באמצעי לחימה שגנב מצה דובר צה"ל

12 וחצי שנות מאסר נגזרו על חייל שסחר באמצעי לחימה שגנב מצה"ל

בית הדין הצבאי הטיל היום (ג') עונש של 12 וחצי שנות מאסר, מאסר מותנה, קנס בסך 15,000 ₪ והורדה לדרגת טוראי, על סמל עדי זועבי, בעקבות הרשעתו בהוצאת אמצעי לחימה מרשות הצבא וסחר בהם.

זועבי הורשע לאחרונה, בתום ניהול משפטו ולאחר שכפר באשמה, בכך שבחודש אפריל 2016, בעת שירותו כנהג מ"פ, פרץ יחד עם מפקדו לבונקר מאובטח והוציא ממנו אמצעי לחימה בהיקף משמעותי. השניים העבירו את אמצעי הלחימה לאזרחים.

על מפקד הפלוגה, שלקח אחריות למעשים ושיתף פעולה עם רשויות החקירה, נגזרו ביום 14 ביוני 2017 כ-9 שנות מאסר בפועל, קנס בסך 30,000 ש״ח, הורדה לדרגת טוראי ומאסר מותנה בגין חלקו בפרשה.
העונשים שהוטלו על השניים, שניצלו את תפקידיהם הצבאיים לביצוע עבירות חמורות ומעלו באמון שניתן בהם, מבטאים את החומרה הרבה שבה צה"ל רואה את המעשים.
צה"ל ימשיך לפעול בנחישות על מנת למנוע את גניבתם של אמצעי לחימה, ולמצות את הדין במלוא החומרה עם כל מי שיגנוב אמצעי לחימה ויסחר בהם.

בהחלטת בית הדין נקבע כי יש להחמיר עם החייל, לעומת מפקדו, גם בשל כך שהחייל ובני משפחתו הפעילו מידה מסוימת של לחץ על מפקד הפלוגה לחבור אליהם לביצוע העבירה.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]