הערוץ שהפך מרעב לשבע? מה לערוץ 7 ולקידום הרפורמים? - 0404
הערוץ שהפך מרעב לשבע? מה לערוץ 7 ולקידום הרפורמים? צילום מסך מערוץ 7

הערוץ שהפך מרעב לשבע? מה לערוץ 7 ולקידום הרפורמים?

בשבועות האחרונים יותר ויותר כתבות המתפרסמות בערוץ 7 – אותו ערוץ שהיה במשך שנים בית לתושבים ביהודה ושומרון ונציג לכיפות הסרוגות, זורמות בניגוד לזרם – לכיוון הזרם הרפורמי.

קשה להבין מה קורה בין השורות בתוך הערוץ ומדוע הערוץ, שייצג משך שנים את הציבור הדתי לאומי, מלטף את הרפורמים – אלה שהאינטרס הדתי רחוק מעיניהם והשמאל הראדיקלי זורם בדם רבים מהם.

סדרה של כתבות בערוץ 7 בעניין הכותל המערבי, נראית כמו קמפיין יזום. קמפיין רע בעיני המתבונן – בעיני הקוראים ואלה שנהגו לגלוש באתר. בסדרת הכתבות, פרסום דעות של רבנים ורבניות – שלא בהכרח מייצגים את כלל הציבור, אך לדעתם נותנים פומבי. הם חוזרים ואומרים כי הכותל המערבי שייך לכולם. הם רוצים הסדר בכותל ושואפים לתת גם לרפורמים דריסת רגל. דעתם – גם אם היא מנוגדת לחלוטין לדעת הציבור הדתי בישראל ובכלל, לדעת רוב עם ישראל, מקבלת במה, כאילו היתה זאת דעת רבים.

"אני לא מצליח להבין מה קורה שם. כדאי שתעקבו אחר סדרת הכתבות בערוץ 7. הם מחבקים רפורמים? ירדו מהפסים? מה קורה שם", אמר לחדשות 0404 קורא ותיק של ערוץ 7.

הצגנו בפני רב מוכר, שזכה גם הוא לכותרות בערוץ 7 בשנים האחרונות, את הכתבות שפורסמו. הרב חזר אלינו אחרי שקרא את כל הכתבות והבהיר: "אני בהחלט מופתע. אני לא מבין מי עומד מאחורי הכתבות האלה ומדוע הן מתפרסמות. אין לי ספק שהן מכרסמות בדת, פוגעות בדת ופוגעות בי באופן אישי – בי, כיהודי מאמין ושומר מצוות ובטח כרב בישראל. אני רוצה להאמין שאין יד מכוונת בכתבות האלה. זו טעות קשה".

גם גולשים באתר ערוץ 7 הגיבו בתוך הכתבות עצמן. הגולש אלון הגיב באתר ערוץ 7: "שקר כבר בכותרת…. הקודש הוא בבעלות ה' התברך, שכתב שנתן לרבנים ועל "כל העדה כולם קדושים". נקווה שלא יהיה צורך שיגמר אותו דבר…".

הגולש נ' הגיב באתר ערוץ 7 על כתבה עם עופרן: "גם שמאל. אחותו חגית עופרן מראשי שלום עכשיו והוא לא רחוק ממנה. בתור אחיינים של פרופ' ישעיה ליבוביץ – הדעות ה"יצירתיות" שלהם לא מפליאות".

נדב הגיב לכתבה בערוץ 7 ופנה לערוץ בתמיהה: "לא מובן מדוע צריך לתת במה למיעוט שולי כמו היהודי הזה".

גולש נוסף כתב בתגובה לכתבה בערוץ 7: "תפיסה מסוכנת מאוד. מי שנותן לגיטימציה לתנועה הרפורמית מחריב את מסורת ישראל במו ידיו, "מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו"…". ודניאל, גולש אחר, הגיב: "זה נקרא רב? עוד ניאורפורמי שלא מבין שהוא כזה. הוא פשוט משובש שהוא לא מבין מה רע ברפורמים וקונסרבטיביים".

בכתבה אחרת, בה נתן ערוץ 7 במה לרב יהודה גלעד, הגיב גולש בשם דניאל: "צריך להזכיר שיהודה גלעד הוא ח"כ לשעבר ממפלגת העבודה-מימד!!! זה אומר דרשני על ה"תובנות" שלו. ניאו-רפורמים – נמאסתם!!!".

גולש אחר כתב בתגובה לכתבה בערוץ 7: "הכותל של כולם? גם של האסקימוסים? גם של האוטנטוטים? לא! כי הם גויים. כך גם הרפורמים, 90% מהם גויים. הם התפלגו מהעם היהודי לפני כמאה שנה. (לא אנחנו גרמנו לקרע) רוב הרפורמים היום ניתקו עצמם ממדינת ישראל, והכותל כלל לא בתודעה שלהם. רק ההנהגה המבוגרת שמחפשת אקשן רעש וצלצולים מצאו להם זמן להתענות לכותל כדי להפיח מעט רוח במפרשים המדולדלים שלהם. זה שירת הברבור שלהם".

גולשת ערוץ 7, צביה, הגיבה לאחת מהכתבות: "הכותל שייך ליהודים בלבד ולא למי שבחר להתנתק או לשנות מהזהות היהודית, כגון הרפורמים שמצהירים כי הכותל אינו קדוש. יתכבדו ויבנו להם כותל משלהם, רצוי בארצות הברית שם הם הרי נמצאים ברובם".

חלק מהכתבות שפורסמו באתר ערוץ 7 ומבקשות להגיע להסדר בכותל המערבי ובמילים אחרות – לשנות את הסטטוס קוו:

כתבה בערוץ 7: "דחיית המתווה – יום מַר ונמהר"

כתבה בערוץ 7: "הכותל המערבי הוא הקיר של כולם" (אח"כ השתנתה הכותרת "ללב" של כולם)

כתבה בערוץ 7: הכותל של כל היהודים – ההחלטה של ישראל

כתבה בערוץ 7: מאמצים בירושלים להרגעת יהדות התפוצות

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]