צבי מרום: "בזכות המשלחת העסקית להונגריה, עלתה המודעות הכללית ליכולותיה של התעשייה הישראלית" - 0404
צבי מרום:

צבי מרום: "בזכות המשלחת העסקית להונגריה, עלתה המודעות הכללית ליכולותיה של התעשייה הישראלית"

"במסגרת המשלחת העסקית להונגריה, עלתה המודעות הכללית ליכולותיה של התעשייה הישראלית ונוצר אקלים לגיבוי הפוליטי הנדרש לשיתוף פעולה כמו גם מגעים קונקרטיים במספר תחומים", כך הצהיר יו"ר איגוד תעשיות החדשנות ועתירות הידע בהתאחדות התעשיינים ומנכ"ל חברת באטמ, ד"ר צבי מרום, אשר היה במשלחת העסקית שהתלוותה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, במסגרת ביקורו המדיני בהונגריה בשבוע שעבר.

המשלחת העסקית שליוותה את נתניהו, כללה 33 חברות ישראליות מתחומי הסייבר, ביטחון המולדת, אגרו-טכנולוגיה, מים וטכנולוגיות IT.

חברי המשלחת נפגשו עם חברות הונגריות שהביעו עניין רב בענפי התעשייה השונים בישראל, עם התמקדות בתעשיות ההיי טק, כמחולל צמיחה פוטנציאלי ומקור לשיתוף פעולה בין שתי המדינות. בעיקר ההונגרים התעניינו בפורום הסייבר הישראלי ופורום הרכב האוטונומי שבו כבר פעילות חברות ישראליות גדולות בהונגריה ומעסיקות מעל 1000 מהנדסים. הונגריה מייצרת כמויות גדולות של רכבים ומנועים בייחוד עבור דיימלר בנץ (מרצדס) ואאודי, כמו גם לכמה יצרנים יפנים כטויוטה וסוזוקי. תחום זה  המהווה מעל ל-30% מהתל"ג ההונגרי.

היקף הסחר בין ישראל להונגריה עמד בשנת 2016 על כחצי מיליארד דולר.

סך היצוא (ללא יהלומים) של ישראל להונגריה עמד על כ-  120 מיליון דולר (ירידה של כ-2% משנת 2015). מרבית היצוא הנו של מוצרי תעשיות כימיות (42%), מכונות  וציוד חשמלי (31%) ופלסטיק וגומי (8.7%). היבוא מהונגריה לישראל.

סך היבוא (ללא יהלומים) מהונגריה לישראל עמד על כ- 372 מיליון דולר (עלייה של כ31% משנת 2015). מרבית הייבוא הנו של כלי רכב וציוד הקשור להובלה ( 42%), מכונות  וציוד חשמלי (18%)  ומוצרי תעשיות כימיות (15%).

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]