ח״כ יוגב: "ביקשנו הסדרה ברורה של סמכות שר הביטחון לסגירתן של ישיבות" - 0404
ח״כ יוגב: דוברות מוטי יוגב

ח״כ יוגב: "ביקשנו הסדרה ברורה של סמכות שר הביטחון לסגירתן של ישיבות"

היום, (ג'), התקיים דיון סוער בישיבת חוץ וביטחון, ביחס לתקנות הישיבות הגבוהות וישיבות ההסדר. סלע המחלוקת עמד על יכולתו של שר הביטחון לסגור ישיבות גבוהות או ישיבות הסדר. במהלך הדיון, תקפו חברי הכנסת של 'יש עתיד' את חברי הכנסת מוטי יוגב ושולי מועלם מהבית היהודי. בתגובה לטענות, הגיב חבר ועדת חוץ וביטחון אל"מ במיל' מוטי יוגב.

יוגב: "אין כאנשי הציונות הדתית הרואים בשירות הצבאי מצווה ומתנגדים לסירוב פקודה. אנו שולחים את מיטב בנינו לצה"ל ומחנכים לכך במכינות, בישיבות ההסדר ובישיבות הגבוהות. חיילינו נחשבים בין טובי החיילים בצה"ל. הניסיון לצייר אותנו כקוראים לסירוב פקודה, שיקרי, מחפיר ומבייש.

כל מה שביקשנו הוא הסדרה ברורה של סמכות שר הביטחון לסגירתן של ישיבות, על מנת שלא אמירה של אמונות ודעות תורניות של ראשי ישיבות יחשבו כסירוב פקודה ועילה לסגירת ישיבה שלמה.

שמחתי ששר הביטחון ביקש גם הוא, יחד עם הסמכויות, את ההגעה להסכמות. הישיבות הציוניות, הן הגבוהות והן ישיבות ההסדר, מעודדות גיוס ותמשכנה לעודד גם את הספרא וגם את הסיפא. חיזוק עולם התורה וחיזוק צה"ל וחייליו, חיזוקו של עם ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]