נוטריון ספרדית לעסקאות נדל"ן - 0404
נוטריון ספרדית לעסקאות נדל PIXABAY

נוטריון ספרדית לעסקאות נדל"ן

נוטריון יכול לסייע בפעולות משפטיות רבות. הכרת הפעולות המשפטיות שהנוטריון יכול לסייע לנו בהן יכולה לפתוח פתח להסתייעות בנוטריון ספרדית לצורך עניינים שלא היינו ערים להם קודם לכן. הסתייעות בנוטריון כאמור יכולה לסייע בהרבה מאוד דברים, ולחסוך לנו כסף וטרדה מרובים. במאמר קצר זה אנו נעמוד על הפעולות המשפטיות שבהן יכול לסייע הנוטריון ספרדית וזאת בדגש חשוב אחד – תחום הנדל"ן, המקומי והבינלאומי.

אז מיהו הנוטריון ומהם תפקידיו ?

 הנוטריון כידוע הוא בראש ובראשונה עורך דין. תנאי להסמכתו של עורך דין לנוטריון הוא ראשית ותק של עשר שנים במקצוע עריכת הדין, ועל עורך הדין להיות נקי מכל עבירות אתיקה. רקע של עבירות אתיקה עלול לשלול מעורך הדין את האפשרות להסמיכו כנוטריון. כמו כן, על עורך הדין לעבור השתלמות ייחודית לנוטריונים, לפי מתכונת שקבע משרד המשפטים. לאחר סיום ההשתלמות ופרסום שמו של הנוטריון המיועד ברשומות, מסמיך משרד המשפטים את עורך הדין כנוטריון ומעניק לו תעודת נוטריון.

מהם תפקידיו של נוטריון ספרדית

נוטריון ספרדית, ככל נוטריון אחר, מוסמך לאמת חתימות, לתת אישורי חיים, לאמת תצהירים, לאמת צוואות, לאשר הסכם ממון (לפני הנישואין) ועוד ועוד. אישור הנוטריון ניתן על גבי דף חלק שעל גביו מודפס תוכן האישור, אחר כך כורכים את אישור הנוטריון לדפים הנלווים אליו וכורכים אותם יחדיו בסרט אדום. בסופו של דבר חותם נוטריון ספרדית על האישור ועל הדפים הנלווים, הוא מטביע את חותמו ואת חותמתו גם כן ולבסוף מוסר את האישור המוכן ללקוח.

 

מהו הקשר בין נוטריון ספרדית לעסקאות נדל"ן

ישנו קשר הדוק בין נוטריון ספרדית לעסקאות נדל"ן. ראשית, נוטריון ספרדית ככל נוטריון מוסמך לאמת חתימות על יפויי כח הנדרשים לצורך קבלת משכנתא מהבנק. בכך מסייע הנוטריון לרוכשי דירות (ונכסי מקרקעין בכלל) לבצע רכישות מקרקעין. שנית, נוטריון ספרדית יכול לסייע בכל הקשור לעסקאות נדל"ן בספרד ובאמריקה הלטינית. הכיצד? כאשר נערכת בספרד או באמריקה הלטינית עסקת מקרקעין ואחד הצדדים לעסקה נמצא בישראל, יכול אותו צד להופיע בפני נוטריון ספרדית בישראל ולחתום אצלו על כל המסמכים הדרושים לצורך העסקה, מה שפוטר אותו מנסיעה, לעתים מטרידה וממושכת, למקום שבו מתבצעת העסקה. יתרונות הגדול של נוטריון  כאמור הוא שליטתו בספרדית, מה שמאפשר לו להחתים את הלקוח על הניירת בשפה הספרדית, והכל במשרד הנוטריון בישראל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]