ד"ר תמר פינקלשטיין - אורתודנטית מומחית ליישור שיניים - 0404
ד יחצ

ד"ר תמר פינקלשטיין – אורתודנטית מומחית ליישור שיניים

אפילו לא רואים אותן: קשתיות שקופות

יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות (אינויזליין) הן אחת מבין שיטות ליישור שיניים הנפוצות יותר שאפשר למצוא. קשתיות שקופות – אינויזליין הן שיטה אמריקנית שבמסגרתה משתמשים בטכנולוגיות מתקדמות ובהדמיית תלת מימד כדי לבנות פלטות שקופות שיעזרו למטופל ליישר את שיניו. פלטות מסוג  אינווז'לין מפעילות כוח על השיניים באזורים שונים וגורמות ליישורן. מספרן של הפלטות המורכבות על גבי השיניים נקבע בהתאם לחומרת הבעיה האורתודנטית שממנה סובל המטופל. פלטות אלה מורכבות לשבועיים בדרך כלל. קשתיות שקופות מסוג  Invisalign נוחות מאוד ושקופות כמעט לחלוטין. הן נפוצות בעיקר בקרב מבוגרים, בשל האסתטיקה והנוחות המרביים. כיום יותר ויותר ילדים ובני נוער עוברים גם הם להנות מהיתרונות של הטיפול בפלטות שקופות.

Inside Out: סמכים פנימיים

שיטה נוספת ליישור שיניים בלתי נראה היא סמכים פנימיים – יישור שיניים פנימי. במסגרת השיטה הזו מודבקים סמכים בחלק הפנימי של השיניים, כך שהם אינם נראים כלפי חוץ. לאחר שמסיימים להדביק אותם, מכניסים חוטים מתכתיים וגמישים בחריצים המובנים של הסמכים, וכך נוצר לחץ קל על השיניים אשר גורם ליישורן.

שימוש בסמכים חיצוניים

סמכים חיצוניים הם שיטה ותיקה למדיי ליישור שיניים. אך אם בעבר השתמשו בעיקר בסמכים המתכתיים והנראים, הרי שהיום ניתן להשתמש גם בסמכים בלתי נראים כמעט: סמכים שקופים או סמכים ננעלים. הסמכים השקופים עשויים מחרסינה בצבעה של השן. הם מודבקים על גבי חלקה החיצוני של השן במטרה ליצור עליה לחץ וליישרה. לסמכים הננעלים יש מעין "דלת" שנסגרת על גבי החוט האורתודנטי, והיא מחליפה את הגומיות המסורתיות של הגשר ליישור שיניים. סמכים אלה שומרים על הגיינת טובה של הפה ואינם צוברים הרבה לכלוך.

מיישרים שיניים באמצעות מכשיר: מושן

מושן הינו מכשיר פנימי המחליף את הרסן. תפקידו לייצר איזון במנח הלסתות ומשתמשים בו כשלב מקדים כדי לאזן את היחסים בין הלסתות.

מתביישים בחיוך שלכם? רוצים לדעת עוד על יישור שיניים? היכנסו עכשיו לאתר http://tamarsmile.co.il/ והחזירו לעצמכם את החיוך היפה.

 

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]