בת 22 נעצרה בחשד שביצעה הונאות אשראי ב-140 אלף ש''ח - 0404
+
בת 22 נעצרה בחשד שביצעה הונאות אשראי ב-140 אלף ש"ח דוברות המשטרה

בת 22 נעצרה בחשד שביצעה הונאות אשראי ב-140 אלף ש"ח

בראשית שבוע שעבר, התקבלה במשטרת ישראל תלונה מבעלת חנות תכשיטים במרכז העיר, לפיה הגיעה אליה לחנות צעירה ומדדה תכשיטים שונים יקרי ערך, ועת ביצוע העסקה פעלה הצעירה בצורה מתוחכמת, שעפ"י החשד 'עוקפת' את מערכות ההגנה של חברות האשראי והבנקים באמצעות כרטיס אשראי שנמצא ברשותה.

חוקרי ההונאה של משטרת ישראל פתחו בחקירה סמויה ובשיתוף עם חברת האשראי, במהלכה נאספו ממצאים נוספים ואף איתרו החוקרים בית עסק נוסף המוכר מכשירים סלולאריים, בו עפ"י החשד ביצעה החשודה עסקה על סך 10 אלף ש"ח באותו דפוס פעולה.
עוד עלה מהחקירה הסמויה כי החשודה רכשה מוצרים וטובין תוך ידיעה כי אין ביכולתה לשלם עבור הפריטים, וכי היקף ההונאה מצטבר לסכום של כ – 140 אלף ש"ח.

ביום ב', החקירה הסמויה הפכה גלויה בפעילות מבצעית מיוחדת של משטרת ישראל שהביאה לאיתורה ומעצרה של החשודה, בת 22, מהמרכ, בבית עסק והיא הובאה לחקירה במחלק ההונאה בירושלים בגין 'הונאה בכרטיס חיוב' וקבלת דבר במרמה', שם נקשרה למיוחס לה.

מחקירתה עלה כי החשודה ביצעה את ההונאה בצורה מתוחכמת, ובדפוס פעולה קבוע, בו נהגה לרכוש מוצרים בבתי עסק שונים תוך שימוש בכרטיס האשראי שהיה ברשותה ועפ"י החשד עת שנדרשה ע"י בית העסק לספק קוד לאישור החיוב, סיפקה החשוד קוד שהיה ברשותה אשר היה 'עוקף' את מערכות חברת האשראי, מאשר ביצוע העסקה ומיד לאחר מכן הייתה עוזבת עם המוצרים.

אמש, (ב'), הוארך מעצרה של החשודה ע"י בית המשפט והחקירה נמשכת לאיתור קורבנות נוספים שנפגעו מדפוס פעולתה.

מהמשטרה נמסר: "עם קבלת הדיווח אודות ההונאה והיקפה, פתחו חוקרי המשטרה בחקירה סמויה ומאומצת שהביאה לגיבוש תשתית ראייתית כנגד החשודה, במהלכה איתרו בית עסק נוסף שנפגע מדפוס פעולתה והביאו לאיתור זהותה ומעצרה. משטרת ישראל פועלת כבשגרה בשיתוף פעולה מלא עם חברות האשראי במטרה לאתר, לחקור ולעצור את פורעי החוק המרשים לעצמם 'לגנוב' בהונאה מאזרחים שומרי החוק".