מכללת תל אביב מדיקל קולג' מכינה אותך ללימודי רפואה באיטליה ומבחן IMAT - 0404
מכללת תל אביב מדיקל קולג' מכינה אותך ללימודי רפואה באיטליה ומבחן IMAT מכללת תל אביב מדיקל קולג

מכללת תל אביב מדיקל קולג' מכינה אותך ללימודי רפואה באיטליה ומבחן IMAT

ישראלים רבים המעוניינים בלימודי רפואה בחו"ל בוחרים דווקא בלימודי רפואה באיטליה. המכינה ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג' מסבירה למה.

 

נושא " לימודי רפואה בחו"ל " כבר אינו נושא חדש. רופאים ישראלים רבים, העובדים היום בישראל וברחבי העולם, הגשימו את חלומם ללמוד רפואה על ידי כך שבחרו בלימודי רפואה בחו"ל.

מדינות רבות ברחבי העולם בכלל ובאירופה בפרט, מציעות מגוון אוניברסיטאות מהשורה הראשונה, שיש להן תוכנית לימודי רפואה באנגלית.

בעקבות הביקוש הרב ללימודי רפואה בחו"ל, נפתחו מכינות ללימודי רפואה בחו"ל, כדוגמת המכינה ללימודי רפואה בחו"ל של " תל אביב מדיקל קולג' "

 המספקות שירות חיוני להכנת סטודנטים המעוניינים להתקבל ללימודי רפואה בחו"ל, באוניברסיטאות איכותיות ומובילות.

מכינה ללימודי רפואה בחו"ל היא מאוד חיונית, מכיוון שלימודי רפואה באיטליה,  כמו גם מדינות נוספות באירופה, מתקיימים בשפה האנגלית.  עובדה זו עשויה להקשות על מי שאין בידיו שליטה טובה בשפה ומעוניין לחזק את היכולות שלו באנגלית ברמה שתאפשר לו להשתלב בתוכנית ללימודי רפואה באנגלית.

בנוסף, בחינות הכניסה לאוניברסיטאות האלה, מחייבות את הסטודנטים לשלוט במקצועות המדעיים, כמו כימיה, ביולוגיה, פיזיקה, אנטומיה, חשיבה קוגניטיבית ועוד. סטודנטים הזקוקים לריענון, או לחיזוק ידיעותיהם בתחומים הללו, יקבלו מענה מלא ומקיף מהצוות המקצועי של המכינה לרפואה בחו"ל של " תל אביב מדיקל קולג"' ויוכלו להגיע מוכנים לבחינות הכניסה לאוניברסיטה, כמו גם לשנת הלימודים הראשונה.

 

לימודי רפואה באיטליה – ללמוד ולחיות ב"אווירה"

אוניברסיטאות המפעילות תוכניות ללימודי רפואה באנגלית קיימות ברחבי אירופה במדינות כמו הונגריה, לטביה, ליטא, סלובקיה, צ'כיה ועוד, אולם המוכרת מכולן היא כנראה איטליה.

תוכלו למצוא מגוון רחב של אוניברסיטאות שיש להן תוכנית ללימודי רפואה באנגלית באיטליה.

תוכלו למצוא בקלות באיטליה אוניברסיטה לטעמכם – גדולה, או קטנה, בעיר הבירה הסואנת, או בעיר קטנה ולא מוכרת.

כמעט בכל עיר באיטליה תמצאו קהילה יהודית עם נוכחות מורגשת וקהילת סטודנטים ישראלים וזרים, שמכירים היטב את המדינה וישמחו לעזור לכם להיקלט.

אחד המאפיינים של הלימודים והחיים באיטליה, הוא קצב חיים נינוח, המתבטא בין היתר במערכת שעות נוחה במיוחד, המאפשרת לסטודנטים ללמוד ולעבוד במקביל.

התחבורה הציבורית באיטליה היא מגוונת, פעילה ומעניקה שירות נוח וזול לסטודנטים ואפילו הטיסה לישראל היא קצרה ונמשכת כ- 4 שעות, מה שמוסיף לאטרקטיביות של חיים ולימודים באיטליה.

כל מוסד שתבחרו עבור לימודי רפואה באיטליה –  מעניק תואר מוכר ברחבי האיחוד האירופי ובישראל.

חלק גדול מן האוניברסיטאות שיש להן תכנית ללימודי רפואה באנגלית באיטליה הן אוניברסיטאות ציבוריות. שכר הלימוד בהן נמוך יחסית ויש גם אפשרות להגיש בקשה לסיוע בשכר הלימוד.

יחד עם זאת, יש לציין, כי החיים באיטליה אינם זולים, מכיוון שמדובר במדינה מערבית מתויירת, עם איכות חיים גבוהה, החברה במדינות ה -.G8.

שכר לימוד לשנה עומד על כ- 2000 יורו ועלויות המחיה עומדות על כ –  1500 יורו בחודש.

בנוסף על כך – כדי להתקבל ללימודי רפואה באנגלית באיטליה, תצטרכו לעבור את מבחני ה IMAT.

מבחן IMAT – כל מה שחשוב לדעת

מבחן IMAT הוא מבחן הכניסה ללימודי רפואה הנהוג באוניברסיטאות באיטליה. באמצעות המבחן, נבחנת בין היתר רמת הידע הכללי, מתמטיקה, לוגיקה, פיזיקה, כימיה, ביולוגיה וחשיבה קוגניטיבית של הסטודנטים המועמדים.

כדי להתקבל לאוניברסיטה באיטליה – תהיו חייבים לעבור את המבחן הזה.

בנוסף על כך, כישלון במבחן יאלץ אתכם להמתין שנה שלמה עד שתוכלו לגשת שוב.

 משמעות הדבר, שחשוב מאוד לעבור הכנה ראויה לקראת המבחן הזה, לפני שתנסו לגשת אליו.

הכנה על ידי אנשי צוות מנוסים, במכללה שיש לה מערכת קשרים רבת שנים והדוקה עם אוניברסיטאות מובילות ברחבי אירופה ובאיטליה בפרט – היא הכנה שכדאי להשקיע בה.

המכינה ללימודי רפואה בחו"ל של " תל אביב מדיקל קולג' " מודעת לחשיבות הרבה שיש למבחני ה -IMAT ולכך שסטודנטים רבים חשים מאוימים וחוששים לגשת לבחינה הזו ולכן שמה לה למטרה להכין את הסטודנטים המעוניינים בלימודי רפואה באיטליה, בצורה הטובה ביותר.

הכיתות המאובזרות והחדישות של מכללת תל אביב מדיקל קולג', יחד עם צוות מרצים מהשורה הראשונה, המלמדים במוסדות אקדמיים שונים בישראל ותוכנית לימודים שנבנתה בשיתוף עם האוניברסיטאות המובילות באירופה – כל אלה מאפשרים לצוות המכללה לתת לסטודנטים את ההכנה המיטבית לקראת קבלה ללימודי רפואה בחו"ל והצלחה בשנת הלימודים הראשונה – העשויה להיות שנה עמוסה ומתישה.

אילו אוניברסיטאות מציעות לימודי רפואה באיטליה?

– אוניברסיטה ותיקה, מוערכת ותחרותית מאוד – עד 45 סטודנטים זרים מתקבלים לתוכנית ללימודי רפואה באנגלית מדי שנה.

לימודי רפואה באוניברסיטת סאפינצה ברומא זוהי אוניברסיטה ציבורית ולכן שכר הלימוד יחסית נמוך, אולם עלויות המחיה ברומא גבוהות אפילו בהשוואה ליתר חלקי איטליה.

 • לימודי רפואה באוניברסיטת הלב הקדוש ברומא – האוניברסיטה הפרטית הגדולה באירופה, עם שכר לימוד של כ- 16,000 יורו לשנה, יש לה גם שלוחה במילאנו ו43 מתוך אנשי הסגל שלה, נחשבים לאנשי מדע מהמובילים באירופה.
 • לימודי רפואה באוניברסיטת בארי – האוניברסיטה ממוקמת בישוב קטן ושקט יחסית, קרוב לים, שאינו מתוייר כמו ערים אחרות באיטליה, מה שמוזיל את עלויות המחיה. כ – 20 אחוז מתושבי העיר הם סטודנטים.
 • לימודי רפואה באוניברסיטת בולוניה – האוניברסיטה העתיקה באירופה, לה יש שלוחות בבואנוס איירס ובערים נוספות באיטליה. מחזיקה במתקני מחקר ייחודיים ברחבי העיר.
 • לימודי רפואה באוניברסיטת נאפולי התחילה בשנת 2015 תכנית רפואה כירורגית בשפה האנגלית, בה לומדים כיום כ – 100,000 סטודנטים. ממוקמת בנאפולי התוססת ושטופת השמש.
 • לימודי רפואה באוניברסיטת מילאנו בית הספר לרפואה וכירורגיה נוסד בשנת 2010 , עם תכנית לימודים בשפה האנגלית, המבוססת על שיטות הוראה חדשניות, האוניברסיטה מצאת במקום השני בדירוג הלאומי של האוניברסיטאות באיטליה.
 • לימודי רפואה באוניברסיטת טורינו – ממוקמת בעיר ירוקה וקרירה, אוניברסיטת טורינו הוקמה בתחילת המאה ה-15. מדי שנה מתקבלים לבית הספר לרפואה של אוניברסיטת טורינו כ-30 סטודנטים זרים בלבד.
 • לימודי רפואה באוניברסיטת פאביה – אוניברסיטה ותיקה ומוערכת, השוכנת בעיר קטנה ומנומנמת, שעלויות המחיה בה נמוכות יחסית. הסטודנטים לרפואה משתלבים בטיפול בחולים בשלושה בתי חולים שונים והיא נמצאת בחוד החנית בתחומי מחקר שונים.

כל האוניברסיטאות הללו דורשות מהסטודנטים לגשת לבחינת ה IMAT כבחינת קבלה ללימודי הרפואה ולכולן תוכלו למצוא הכנה מקיפה ויסודית בתוכנית הלימודים של המכינה ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג', הממוקמת בלב תל אביב.

הבחירה במכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג' היא ברורה למי שמחפש מכינה איכותית שעונה על כמה פרמטרים חשובים:

 • מכללה ותיקה ומנוסה בתחום
 • בעלת קשרים טובים עם אוניברסיטאות בחו"ל
 • מפעילה תכנית לימודים המשקפת את החומר הנדרש בבחינות הקבלה לאוניברסיטאות בחו"ל
 • מגישה את הסטודנטים למבחני קבלה, המתואמים עם האוניברסיטאות בחו"ל
 • מקפידה על רמה מקצועית של מרצים במכללה, הולמת ומתאימה למוסד קדם אקדמי ללימודי רפואה
 • הלימודים במכינה מתקיימים בשפה האנגלית, כדי לחזק את המיומנות בשפה
 • במכללה תמצאו כיתות מאובזרות ונוחות, מספר הסטודנטים קטן בכל כיתה
 • הקפדה על יחס אישי ומחויבות של הצוות לכל אחד מהסטודנטים
 • ניתן לשלם את שכר הלימוד מפיקדון חיילים משוחררים.

את כל אלה ועוד – תוכלו לקבל במכינה ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]