איך תדעו אילו ביטוחים יש לכם? - 0404
איך תדעו אילו ביטוחים יש לכם? pixabay

איך תדעו אילו ביטוחים יש לכם?

אם גם אתם רכשתם אי אילו ביטוחים במהלך חייכם, ואתם כבר לא זוכרים אילו פוליסות יש לכם נכון לעכשיו – הגעתם לכתבה הנכונה. רבים דואגים לבטח את עצמם מכל הכיוונים, אך ברגע האמת ייתכן שלא יזכרו אילו ביטוחים רכשו. ואולי הם זקוקים בינתיים לכיסויים ביטוחיים נוספים – או דווקא להיפטר מכמה?

לסדר את הבלגן

חשוב לדעת אילו ביטוחים עומדים לרשותכם, מכיוון שלא ניתן לדעת מתי פתאום תזדקקו להם, וכן חשוב מדי פעם לעבור על כל הביטוחים הקיימים ולבדוק כיצד ניתן לחסוך כסף. הוזלת עלות הביטוחים יכולה להתבצע על ידי ביטול מוחלט של אותו ביטוח, צמצום היקפי הביטוח על ידי הסרת הרחבות, או מעבר לחברת ביטוח אחרת שמציעה פוליסה דומה בעלות נמוכה יותר.

גם אם חל שינוי מהותי מאז שרכשתם את הפוליסה (נישואין, גירושין, לידה, שינוי דרסטי במצב הפיננסי וכדומה), כדאי לבחון מחדש את הביטוחים ולבצע שינויים בהתאם.

הר הביטוח

אז כיצד תוכלו לדעת מהן הפוליסות אשר ברשותכם?

הדרך הפשוטה והמקיפה ביותר לאתר את כל פוליסות הביטוח שברשותכם, היא כניסה לאתר "הר הביטוח". האתר הינו יוזמה של משרד האוצר, ובאמצעות מילוי כמה פרטים מזהים תוכלו להיכנס לאזור אישי שבו תצפו ברשימת פוליסות הביטוח הקיימות על שמכם, אשר עדיין תקפות.

השירות ניתן בחינם ומתעדכן אחת לחודש, ובאמצעותו תוכלו לדעת אילו פוליסות ביטוח קיימות ברשותכם, באילו חברות ביטוח (כל חברות הביטוח מחויבות להעביר את המידע לאתר), מהי תקופת הביטוח וכמה פרמיה אתם משלמים. תוכלו כמובן לפנות לחברות הביטוח עצמן לקבלת מידע נוסף.

ואם מצאתי כפל ביטוחי?

במידה והבדיקה שערכתם הראתה שיש בידיכם כפל ביטוחי שאינו נחוץ (קרי, שאינו מעניק בפועל פיצויים כפולים), או אם יש בידיכם פוליסות ביטוח יקרות שברצונכם לבטל כדי לחסוך בדמי הפרמיה (או לעבור לחברת ביטוח המציעה פוליסה זולה יותר), תצטרכו לפעול לביטול הפוליסה.

ביטול פוליסת ביטוח אינו פעולה פשוטה לביצוע, משום שמדובר בהליך בירוקרטי שחברות הביטוח נוהגות להערים בגינו קשיים רבים, ולא ישמחו להקל עליכם בביצוע המהלך. לא ניתן לבצע פעולה זו באמצעות אתר הר הביטוח.

מסיבה זו בדיוק הוקם לאחרונה אתר "ביטול ביטוח", אשר מציע להעביר בשמכם בקשת ביטול לחברת הביטוח. הפעולה מתבצעת באופן פשוט למדי – נכנסים לאתר, בוחרים בסוג הפוליסה שרוצים לבטל ובשמה של חברת הביטוח, ממלאים בטופס כמה פרטים אישיים ואת פרטי פוליסת הביטוח, מעלים צילום של תעודת הזהות וחותמים על גבי המסך, וזהו. חברת הביטוח מקבלת טופס רשמי מאתר ביטול ביטוח עם בקשה לביטול, ועל פי החוק היא חייבת להחזיר אישור ביצוע ביטול תוך 3 ימי עסקים.

נשמע פשוט, נכון? זה אכן כך. הגיע הזמן לערוך סדר בביטוחים שלכם!

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]