לא פחות ממהפכה בתחום הייחודי של שיקום מבנים בישראל - 0404
לא פחות ממהפכה בתחום הייחודי של שיקום מבנים בישראל

לא פחות ממהפכה בתחום הייחודי של שיקום מבנים בישראל

 

עם עשרות פרויקטים המנוהלים על ידי כיום בכל רחבי ישראל, מצליחה קבוצת עידן להפוך את אחד התחומים היותר זניחים בענף הבנייה לאחת הזירות שאליה רוצים פתאום כולם להיכנס ולא בכדי. ישראל היא מדינה מערבית מתקדמת, אבל ברחבי המדינה עומדים על תילם אינספור מבנים מיושנים שנבנו מתישהו באמצע המאה שעברה אם לא קודם לכן. מבנים אלה יכולים לסבול מבעיות מבניות ואסתטיות שמחייבות נקיטת צעד. את הצעד הזה הייתה קבוצת עידן הראשון לנקוט וכיום נהנית הקבוצה ממוניטין מוביל בתחום הייחודי של שיקום מבנים בישראל.

משקמים מבנים, ולא רק מסוכנים

לדברי נתן יגודין, מנכ"ל קבוצת עידן, ישנה תפיסה ועל פיה כל הנושא של שיקום מבנים שייך לעולם של מבנים מסוכנים, מבנים שניזוקו בצורה משמעותית ועצם המגורים בהם הופכים למסוכנים. "בפועל", מסביר יגודין, "המציאות לא יכולה להיות יותר רחוקה מכך. פרויקט שיקום מבנים קלאסי הוא פרויקט שיכול כל כולו להתמקד באלמנטים אסתטיים ויכול גם להתרחב למהלכים מבניים הנדסיים בליבת המבנה". העניין הוא, כפי שמסביר זאת יגודין, שכל מבנה מיושן יכול להפיק ערך רב מביצוע עבודות שיקום שיחזירו לו את המראה החיוני ואת החוזק המבני הראוי למבנה מודרני.

אילו סוגים של עבודות מבוצעות במסגרת השיקום?

שאלנו את יגודין מהם סוגי העבודות שאותן מבצעת קבוצת עידן במסגרת עשרות פרויקטי שיקום המבנים שהיא מנהלת כיום ברחבי הארץ. לדבריו "הפרויקטים אותם אנו מנהלים כוללים כמעט כל סוג של עבודה שמכיר ענף הבניין בכל המרחב שמתחיל במעטפת הבניין החיצונית, יורד אל יסודות המבנה ומתרחק אל עבר גבולות המגרש של המבנה". יגודין מסביר שהכוונה היא לעבודות בטון וברזל במעטפת המבנה, צביעת מבנים חיצוניים, החלפה וחידוש של חיפוי שיש חיצוני, החלפת חלונות ומסתורי כביסה, שיקום וחיזוק יסודות מבנה, שיקום תשתיות פנים וחוץ וכדומה. כמו כן, מדגיש יגודין, פרויקטים רבים שלנו כוללים גם עבודות שיקום על תשתיות ומערכות שונות בתוך המבנה עצמו וכן ביצוע עבודות הנדסיות על קירות ועמודי התמך של הבניין ועל השלד בכלל.

פרויקטים שנמסרו בנתניה : קרליבך 1 , סמילנסקי 62 , בארי 71, בן יהודה 38, בן יהודה 24, בן יהודה 29, לבונטין 15 , ראשון לציון 20 ועד פרויקטים רבים.

                                                                                   ועם ההצלחה באים המתחרים

יגודין לא מראה סימנים של לחץ מהעניין, אבל לפי מידת ההצלחה שקוצרת הקבוצה שלו בתחום של שיפוץ בניין, די ברור שלא יחלוף עוד זמן רב עד שאל התחום המתפתח הזה יתחילו להיכנס גורמים עסקיים נוספים שיציעו שירותי שיקום מבנים. לדברי יגודין "יש לנו את הפורמט העסקי והמקצועי המנצח בכדי להוביל את השוק בקטגוריה זו. יש לנו שיתופי פעולה עם רשויות מקומיות ועיריות בכל הנוגע לתכנון ובנייה, אנחנו מקיימים שיתופי פעולה אסטרטגיים עם קבלנים ומומחים בכל סוגי עבודות השיקום ואנחנו מציעים ללקוחות שלנו שורה של פתרונות אשראי, הלוואות ומימון פרויקטים". מאיך שהדברים נראים כרגע, קבוצת עידן כבר שם והיא אכן עושה מהפכה בתחום.

קבוצת עידן איכות החיים מתחילה בבית https://www.idangroup.co.il/

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]