מי הרג את השלום / בועז העצני על פיקציית השלום - 0404
מי הרג את השלום / בועז העצני על פיקציית השלום מוקד 443

מי הרג את השלום / בועז העצני על פיקציית השלום

"תמו 100 שנות טרור והחלו 100 שנות שלום" הכריז שמעון פרס כשנחתמו הסכמי אוסלו בשנת 1993. המציאות הוכיחה שהיתה לו טעות קטנה, כי הטרור שהתפתח בעקבות הסכמי "השלום" שהוא הוביל, גבה מאז בין 1500 ל-2000 נרצחים יהודים, ופי כמה יותר ערבים. הטעות המוחלטת של פרס וחבריו, תוצאת ניתוקם המוחלט מהמציאות, לא רק שהגבירה את הטרור, האלימות ושפך הדם, אלא הרגה את האופציה לשלום לדורות הבאים. מדוע?

הסכם אוסלו ייבא לארץ את הממסד הטרוריסטי של "אש"ף"- "הארגון לשחרור פלשתין", שישב בתוניס לאחר שגורש מירדן בשנת 1970 ללבנון וגורש משם ע"י ישראל והתמקם בתוניס. פרס, ביילין וחבורתם הזריקו לישראל את זריקת הרעל הזו בהבאתם הנה ובהקמת "הרשות הפלשתינית" והמלכתה על שטחי יש"ע. מעבר לטרור הישיר שהכנופיות הללו ייצרו, הם בנו מערכת חינוכית המרעילה מאז דור אחר דור במסרים של תמיכה בטרור, דמוניזציה של ישראל, מפות שישראל אינה מופיעה בהן, האדרת מחבלים ורוצחים, הפיכתם למופת ואת מעשיהם למודל לחיקוי. בתי ספר, כיכרות, מבני ציבור ודרכים קרויים על שמם של רוצחים, התקשורת הרשמית של הרשות מאדירה אותם ואת מעשיהם, ועל זה גדלים תלמידים במערכת החינוך של "הפרטנרים" שלנו לשלום, וכך מחסלת הרשות בכוונה את האופציה שאפילו אם מישהו מתישהו ירצה שלום, הוא לא ימצא קהל תומכים כי כולם הורעלו ע"י מערכת החינוך הערבית ברשות, גודלו מגיל רך לשנאה שהוחדרה למחזור הדם שלהם.

לא רק שהרשות מחנכת ודוחפת לטרור, מעלה על נס מעשי טרור ומחמיאה למחבלים והופכת אותם לגיבורי תרבות, אלא שהיא גם מתגמלת אותם היטב. המחבלים או משפחותיהם מקבלים סכומי כסף חודשיים עצומים, שככל שהמעשה שעשו זוועתי יותר, כן תקופת מאסרו גדלה וכן סכום הכסף שהרשות מעבירה להם. כלומר הרשות היא זו שגם דוחפת אותם לכך וגם מתגמלת אותם לאחר הביצוע.

לישראל ידוע מיהם האנשים העוסקים בהסתה ועידוד הטרור, מה מעשיהם ומה התוצאות. ישראל מכירה את המטיפים והאימאמים המסיתים, מכירה את ספרי הלימוד, מקשיבה לשידורי ההסתה, ולא עושה דבר, לא למסיתים ביו"ש ולא אצל אלו בתוך הקו הירוק. בנוסף קיימים הסתה וכספים שזורמים כדי להתסיס ולהמריד ע"י ארגונים הממומנים והמופעלים ע"י תורכיה וקטאר. ישראל שותקת.

מה ניתן לעשות? קודם כל לייבש את הביצה, למוטט את הרשות הפלשתינית שהיא המקור לאנרגיה הטרוריסטית הבלתי פוסקת, פס הייצור לזרם בלתי פוסק של מחבלים חדשים. רוצחי משפחות צריכים להיות מוצאים להורג במשפט, וזה במקרה הרע שבו הם שורדים את האירוע עצמו. משפחותיהם היו אמורות להישלח אחר כבוד אל סוריה או עזה, וכן כל מסית או כהן דת המטיף לאלימות, ובראש ובראשונה ראיד סלאח ומנהיגי "ועדת המעקב". בתיהם של כל אלו צריכים להיהרס בו ביום, כמו שנהגה ישראל בשנות השבעים והשמונים. אז מדוע לא עושים זאת? בגלל בג"ץ. אין שום סיכוי שהשופטים הללו יאשרו צעדי תגובה כאלו, שהם היחידים שעשויים להרגיע את השטח באמת. בג"ץ אינו מאפשר והוא מחליט לפי מיטב ערכי "הסבירות" והמידתיות" ו"הפרשנות", כלומר למעשה לפי מה שבא לו. הרי מהיום שחוקקו את חוקי היסוד בשנות ה-90 ברוב של 32-21, לקח בג"ץ את תפקיד הפוסק האחרון והפך למעשה לממשלת על.

אבל הטענות כלפי בג"ץ אינן אלא תירוץ, כי עדיין הכוח לשנות את כללי המשחק נמצא בידי הממשלה. אפשר לבטל את חוקי היסוד, אפשר לשנות ולסייג אותם, אפשר להקים בית דין לדיון בשאלות חוקתיות, אפשר למנוע באמצעות חקיקה התערבות של בג"ץ בסוגיות של חוץ ובטחון ולמנוע את יכולתו לפסול חוקים.

ואת זה ממשלת נתניהו אינה מעיזה לבצע. מנהיג אמיתי יהיה מסוגל גם לנהל מסע רציני נגד הטרור, וגם לרסן את בג"ץ ולהחזיר את יכולת ההכרעה לדרג הנבחר. עד אז נמשיך לנסות להילחם בטרור בידיים קשורות.  

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]