המאבק ב-BDS: המשרד לנושאים אסטרטגיים יממן הפקת סרטוני הסברה לארגונים הנאבקים בחרם - 0404
המאבק ב-BDS: המשרד לנושאים אסטרטגיים יממן הפקת סרטוני הסברה לארגונים הנאבקים בחרם דוברות המשרד לנושאים אסטרטגיים

המאבק ב-BDS: המשרד לנושאים אסטרטגיים יממן הפקת סרטוני הסברה לארגונים הנאבקים בחרם

המשרד לנושאים אסטרטגיים, בראשות השר גלעד ארדן, מפרסם היום קול קורא לתוכנית תמיכות בסך של 2 מיליון שקלים שיועברו לארגונים ישראליים הנאבקים בדה-לגיטימציה ובחרם כנגד מדינת ישראל.

צעד זה, הוא חלק ממהלך תקדימי וראשוני של המשרד לנושאים אסטרטגיים, שהחל בשנה האחרונה, ובמסגרתו יאושרו בקרוב כ-6 מיליון שקלים לארגונים פרו-ישראליים ממדינות רבות בעולם לטובת פעילות תמיכה בישראל ברשתות החברתיות ברחבי העולם.

הקול הקורא שפורסם היום ממשיך את המהלך הבינלאומי, ופונה הפעם לארגונים הפועלים מתוך ישראל. מטרת המהלך היא לטפל בשתי בעיות יסוד בהסברה הישראלית: מיעוט התכנים שמציגים את הפנים האמתיות של מדינת ישראל ברחבי העולם ובשלל שפות וחוסר היכולת הכלכלית של ארגונים פרו-ישראליים לקדם את התכנים שלהם ברשתות החברתיות.

השר ארדן: "עוד מהלך חשוב לסיוע להסברה הישראלית בעולם. לאחר שהשקנו תוכנית מענקים לארגונים מחו"ל, הפועלים ברשת, היום אנחנו משיקים תוכנית מענקים לעשרות ארגונים ישראליים הנלחמים ברשת למען תדמיתה של ישראל. נמשיך להציג לעולם את האמת על ישראל הצודקת ולהילחם בשקרים ובהסתה של ארגוני ה-BDS".

המשרד יתמוך בסרטונים שיופקו באחד או יותר מהנושאים הבאים ובשפות שונות: אנגלית, צרפתית, ספרדית, פורטוגזית, גרמנית, הולנדית, דנית, שבדית, נורבגית, איטלקית. הנושאים הם:

מאבק באנטישמיות ושיח שנאה והסתה שמטרתם לייצר דה-לגיטימציה לישראל.

מאבק בחרם תרבותי, כלכלי ואקדמי על ישראל (למשל: הצגת תרומת האקדמיה הישראלית למדע העולמי או הצגת ישראל כמוקד אטרקטיבי לשוחרי תרבות).

חשיפת הפנים החיוביות של המציאות הישראלית לעולם בנושאים כגון: מאפייני דו-קיום, חופש דת, רב תרבותיות בישראל וכד'.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]