בעקבות חשיפת 0404: נהרס כביש גישה למאחז ערבי בלתי חוקי. הקבלן יסיים התקשרותו עם מע"צ - 0404
בעקבות חשיפת 0404: נהרס כביש גישה למאחז ערבי בלתי חוקי. הקבלן יסיים התקשרותו עם מע

בעקבות חשיפת 0404: נהרס כביש גישה למאחז ערבי בלתי חוקי. הקבלן יסיים התקשרותו עם מע"צ

כביש הגישה הבלתי חוקי, שנסלל לכיוון מאחז ערבי בלתי חוקי, נהרס הלילה בעקבות הפרסום בחדשות 0404. חברת "נתיבי ישראל" זימנה את הקבלן העובד עימה לתחקיר והורתה לו במקביל להרוס במיידית את הכביש. "נתיבי ישראל" (מע"צ) למדו על הפרשה לאחר פרסומה כאן באתר.

כזכור, בסוף השבוע, קיבל רכז הקרקעות של פורום עוטף ירושלים, יניב אהרוני, דיווחים מתושבים, כי באמצעות כלים הנדסיים של קבלן העובד עם "נתיבי ישראל" (מע"מ) נסלל כביש גישה מסוכן ולא חוקי, המחבר בין מאחז ערבי לא חוקי לבין כביש מספר 1. הפעולה התבצעה באישון ליל, במהלך עבודות קרצוף וסלילה שנעשו על הכביש בין מישור אדומים לכפר אדומים, ללא היתרים וללא אישור במאחז שלגביו עומדים עשרות צווי הריסה תוך חיבור פיראטי לכביש וסיכון הרכבים הנוסעים בכביש.

יניב אהרוני רכז הקרקעות של פורום עוטף ירושלים מסר בתגובה להריסת הכביש: ״בזכות העירנות שלנו והפרסום המהיר בחדשות 0404 תוקנה העוולה. חבל ששוב הגורמים הפרטיים בשטח הם אלו שמייצרים את השינוי. אנו מצפים מגורמי האכיפה ובראשם שר הביטחון להפסיק לגמגם ולהתחיל באכיפה והריסת המאחזים והעברתם לקיבועים ולא לאפשר את המשך ההפקרות העבריינית בשטח״

מחברת "נתיבי ישראל" נמסר עוד אתמול: "חברת נתיבי ישראל מבצעת עבודות חוקיות בלבד וכל חריגה של מי מקבלניה תטופל ביד הקשה ביותר, לרבות הליך פלילי, באם נדרש כזה. באשר לאירוע המדובר, טרם התקבל כל חומר ולפיכך לא ניתן להתייחס לגופו של עניין, אך לאור פניית מערכת 0404, הקבלן זומן לתחקיר על מנת לבדוק את המקרה לעומקו". (בתמונות: ההריסה הלילה והכביש לפני ואחרי הריסתו).

בתמונה: הבוקר – לאחר שהדרך החדשה נהרסה.

כביש מע"צ פורק

בתמונה: כביש הגישה שנבנה באישון לילה, כפי שתועד אתמול

פורום עוטף ירושלים

פורום עוטף ירושלים

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]