מחאת צרכנים: אלפי משפחות מהקריות פנו ל"הוט" באמצעות עו"ד ודרשו להוזיל המחיר - 0404
מחאת צרכנים: אלפי משפחות מהקריות פנו ל 0404

מחאת צרכנים: אלפי משפחות מהקריות פנו ל"הוט" באמצעות עו"ד ודרשו להוזיל המחיר

המחאה החברתית החדשה בישראל: אלפי הורים פנו בדרישה לחברת "הוט" להוזיל במיידית את מחיר חבילת הטלוויזיה והאינטרנט.

עו"ד יניב לנקרי פנה בשם קבוצת "הורים בקריות" – קבוצת הפייסבוק החזקה והגדולה ביותר עבור משפחות באזור הקריות – קבוצה המייצגת אלפי משפחות. למעשה, מאיימים האלפים להתנתק מיידית מחברת "הוט" במידה וזו לא תפחית את עלות החבילות לכל הפונים יחדיו וכן לפתוח בהליך משפטי-צרכני.

תחת הכותרת: "התראה לפני נקיטת הליך משפטי- צרכני" כתב עו"ד לנקרי לחברת "הוט": קבוצת "הורים בקריות", קבוצה אשר הוקמה ברשת החברתית פייסבוק, (להלן: "הקבוצה") ואשר מונה בין חבריה אלפי מתושבי הקריות, מילאה ידי לפנות אליכם בדברים כדלקמן:

חרף העובדה שליבת המחאה הצרכנית פורסמה למכביר בתקשורת וברשתות החברתיות, מתכבד בזאת הח"מ להביא את עיקרן בתמצית. נדגיש כבר בפתח הדברים כי הח"מ ומשרדו עושים פנייתם זו בהתנדבות מלאה ומכוח היותם חלק בלתי נפרד מהקבוצה אשר תתואר להלן.

נפתח ונציין כי זעקתה של הקבוצה הינה זעקת הציבור!! שכן, העלויות אותן נושאים על גבם תושבי הקריות, בגין החיובים הגבוהים לחברתכם, מידי חודש בחודשו, משותפות להמוני בתי אב בישראל אשר הצטרפו לשורת המנויים אצל חברתכם.

כאמור לעיל, מרשתי, הינה קבוצה אשר הוקמה ברשת החברתית: "פייסבוק" ואשר מונה אלפי חברים אשר כולם תושבי הקריות. למעלה מ- 450 חברים חתמו על העצומה הדורשת להפחית לאלתר את החיובים האסטרונומיים בגין שירותי טלוויזיה ו/או תקשורת רשת תוך גילוי נאות של חיובי חברי הקבוצה באופן רשמי. ראו אפיון הקבוצה ברשת הפייסבוק.

הקבוצה, אשר הוקמה במטרה לתת מענה לתושבי הקריות, ובכללן לתת מענה לסוגיות הצרכניות אשר מתעוררות מעת לעת, הוצפה לאחרונה, במאבק אשר מנהלים חבריה המנויים בחברתכם, באופן פרטני, בגין החיובים הגבוהים אותם נושאים הם על גבם ובזיקה לפניות הרבות אליכם בדבר הפחתת מחירי המנויים.

אולם, נדמה כי חברתכם חשה בעוצמה רבה ובשליטה בשוק הצרכני, שכן היא  בוחרת להתעלם מפניותיהם של תושבי הקריות, תוך העלאת טענות סרק, והכל במטרה לרמוס ברגל גסה את זכויותיהם של תושבי הקריות כמנויים בחברתכם. הקבוצה באמצעות חבריה- אומרים עד כאן!!

לא תהא זו גוזמה לאפיין התנהגות חברתכם, כפי שתתואר במכתב דרישה זה להלן,   כהתעמרות קשה וניצול מעמדה כחזקה אל מול לקוח חלש. או שמא "כוחי ועוצם ידי עשו לי את החיל הזה"

משכך, לאור העובדה כי תושבי הקריות לא זכו למענה ראוי מחברתכם ולאור המאבקים הציבוריים המתנהלים בימים אלו ממש ברחבי הארץ ומוצגים בכל אמצעי התקשורת, לא נותרה בידיהם הברירה אלא לקבל את מבוקשתם באמצעות התאגדותם ופנייתם כקבוצה למשרד הח"מ אשר חרט על דגלו את המאבק הצרכני תוך שמנהל הוא תביעות צרכניות רבות,  כנגד חברות וגופים ציבוריים אשר שמים למדרס את זכויות הצרכן כאילו היה לעפר הארץ.

אין בכוונת הח"מ ומשרדו ליצור משברים יש מאין. ועל כן, הוא סבור שבשיח נכון ניתן יהיה לייתר נזקים צרכניים קשים מנשוא. ואולם, הוא ערוך לכל תרחיש צרכני בנדון.

אין כל עוררין כי הממוצע האמור, לפיו משפחה גרעינית בקריות מוציאה מאות שקלים בחודש הינו נתון צרכני קשה להכלה. ובמיוחד לאור המציאות הצרכנית העובדתית אשר נלחמת על כל לקוח ומוזילה עלויות במטרה להיות השולטת בשוק.

חברי הקבוצה אף פנו הן כיחידים והן כקבוצה למתחרים בשוק התקשורת, וכאלו מתרבים מידי יום, דבר המהווה יתרון לצרכן, וקיבלו הצעות אשר מגוחך יהיה להעלותן על הכתב לאור מחירי המנויים הגבוהים אותם אתם גובים מלקוחותיכם.

לפיכך, משרד הח"מ מתכבד להודיע בזאת על קבלת הייצוג פרו-בונו ופתיחת המאבק להוזלת מחירי המנויים בחברתכם ולהשוואתם להצעה הזולה ביותר בשוק.

 למכתבנו זה מכותב גם ידיד המשרד, שר התקשורת מר איוב קרא אשר מתבקש להפעיל את מלוא סמכויותיו ולהורות על בדיקה מקיפה של הפחתת תעריפי השימוש בחברות הטלוויזיה ותשתית האינטרנט. כפי שרבים לא האמינו שניתן יהיה להפחית את תעריפי השימוש בסלולר- כך נייחל שלא ירחק היום שמשפחה בישראל לא תיזקק לשלם מאות שקלים לשימוש חודשי. יכולותיו הרבים של כב' השר ידועים למתי מעט. אנו בטוחים כי כישוריו של כב' השר יוכלו לתרום, באמצעות חקיקה מתאימה, רפורמה בתעריפי הטלוויזיה ותשתית הרשת.

אנו קוראים לכם ליצור שיח בלתי אמצעי עם הח"מ ומשרדו בכדי להגיע לפתרון מושכל שייתר את המשך המחאה הצרכנית. זכרו שיריית הפתיחה הצרכנית נשוא המתואר- נורתה ממש היום. אתם תחליטו לאן להוביל את המחאה הזו.

מכל הטעמים לעיל, כל אחד בפני עצמו וקל חומר בהצטרפם יחד נבקשכם להביא בתוך 5 ימים מהיום פתרונות יעילים לקבוצה, זאת באמצעות משרד הח"מ.

בהיעדר שיתוף פעולה כמתחייב, נשקול את המשך צעדינו. אין לנו כוונה להקל ראש בנדון. וכי כוחו של הפרט המתאגד- ידוע היטב בעולם הצרכני. ודיי לחכימא ברמיזה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]