השרה רגב הודיעה על הקמת קרן קולנוע בשומרון. דגן: ״זו בשורה ענקית״ - 0404
השרה רגב הודיעה על הקמת קרן קולנוע בשומרון. דגן: ״זו בשורה ענקית״ ניסים לב

השרה רגב הודיעה על הקמת קרן קולנוע בשומרון. דגן: ״זו בשורה ענקית״

שרת התרבות מירי רגב, הודיעה על הקמת קרן קולנוע ביהודה ושומרון. הקרן שזכתה בתמיכה היא: מיזם 'קולנוע שומרון', שתביא בשורה אמיתית ליוצרי הקולנוע ביהודה ושומרון, אשר לראשונה זוכים להזדמנות שווה לקידום יצירה קולנועית ישראלית.

המיזם הוקם על ידי אסתר אלוש דוברת השומרון, בהובלתו של יוסי דגן ראש המועצה ועל ידי מרכז קהילתי שומרון של המועצה האזורית שומרון, נועד ללוות ולקדם את היצירה הקולנועית באזור יהודה ושומרון, בליווי מקצועי והנחיה של קרן גשר לקולנוע רב תרבותי.

על פי הערכות, המיזם יעמוד בשלב ראשון על כ-4.1 מיליון ש"ח בשנה ותשקיע בסרטים של יוצרי קולנוע ביהודה ושומרון וכן ביוצרי קולנוע שייצרו סרטים ביו"ש, זאת כחלק מהרפורמה אותה קידמה שרת התרבות ח"כ מירי רגב לחלוקה שוויונית של תקציבי תרבות. גם לפריפריה ובתוך כך ליו"ש.

הרעיון להקמת מיזם קולנוע ליו"ש החלה במועצה אזורית שומרון ובמרכז קהילתי שומרון, לאחר שיזמו במקום הבאת סרט באורך מלא לצילום בשומרון, הסרט "גיבור בעננים" בהפקת יונייטד, שהוקרן בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, צולם כמעט כולו בישוב נופים שבשומרון. מרכז קהילתי שומרון פעל כמו קרן קולנוע איזורית לכל דבר, תמך בסרט ובעקבות זאת לראשונה בחודש מאי 2017 צולם סרט קולנוע לילדים באורך מלא בשומרון.

בעקבות המהלך הזה הוחלט בשומרון, לפעול להקמת מיזם קולנוע איזורי שיתמוך בהפקות של יוצרי קולנוע ביו"ש ומיו"ש.

"זו בשורה ענקית", אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, "אני מאמין שהמהלך הזה, יביא את הסיפור האמיתי של יהודה ושומרון למסך הגדול, ויהפוך לכר פורה ליצירה מכל הסוגים. אני קורא לכל היוצרים לקחת חלק בחגיגה הזו, לבוא לצלם ביו"ש לבוא לספר את הסיפור של יו"ש. כדי שנוכל להביא לציבור גם פנים אחרות וסיפורים אחרים שטרם נראו על המסך. אני מודה לשרת התרבות ח"כ מירי רגב שעשתה היום לא פחות ממהפכה".

אסתר אלוש, דוברת השומרון: "המיזם יהיה מיזם מקצועי כמו כל מיזם אחר. ויפעל על פי פרמטרים מחמירים תוך הבאת הסיפור של יהודה ושומרון ומתן הזדמנות ליוצרים וליצירה של יו"ש לפרוח על המסך הגדול".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]