שתי דרכים להתמודד עם התמכרות – איזו טובה יותר? - 0404
שתי דרכים להתמודד עם התמכרות – איזו טובה יותר?

שתי דרכים להתמודד עם התמכרות – איזו טובה יותר?

אחרי תקופה ארוכה בה ההתמכרות הייתה זו ששלטה בחיים שלך, הגיע הזמן לתפוס את המושכות ולשנות את התמונה. עכשיו כבר לא רוצים להתכחש למצב ולא רוצים לתת לאלכוהול או לסמים את הכוח על חייכם, כך שנשארת השאלה, מה היא הדרך הטובה ביותר לעשות את זה. במילים אחרות, האם אפשר להתגבר על ההתמכרות לבד או שמא ליווי מקצועי יספק מענה איכותי וטוב יותר?

לפני הכול: מכירים בבעיה

עוד לפני שנבין את האפשרויות השונות חשוב לזהות את ההתמכרות, להכיר בקיומה ולהבין שיש בעיה שעמה צריך להתמודד. יש לא מעט סימפטומים שיכולים לעזור לנו (ובעיקר לסובבים אותנו) לזהות את הבעיה, החל משינויים בהתנהגות ובמצבי הרוח ועד לפגיעה בתפקוד היומיומי ובעבודה, זאת בנוסף לצורך בלתי פוסק במושא ההתמכרות. עכשיו, כשאתם מודעים למצב ומבינים עם מה אתם מתמודדים, זה הזמן להבין האם ניתן להשלים תהליך גמילה מאלכוהול או סמים לבד, או האם מסגרת מקצועית תספק מענה טוב יותר. מרכז אמיל, המלווה מכורים בתהליך השיקום, מציע שורה של כלים אפקטיביים שיאפשרו לכם להתגבר על ההתמכרות ולאמץ דפוסי התנהגות בריאים יותר אשר ילוו אתכם בדרך החדשה.

אפשרות ראשונה: גמילה לבד

לא פעם מעידים המכורים שהם יכולים לעשות את זה לבד. הם בטוחים שיש להם את היכולת לשלוט בעצמם ולשנות את המצב, בעיקר ככל שמעורבים בתהליך הזה גם חברים קרובים ובני משפחה. עם זאת, חשוב מאוד לזכור שהגמילה מורכבת ורגישה הרבה יותר. מעבר לצורך בעוד כוסית או מנת אלכוהול יש צורך במפלט מהמציאות, מאתגרי החיים, ממצוקה רגשית או מהתמודדות עם בעיות כאלה ואחרות. טיפול בהתמכרות לא יכול להסתפק בהרחקת האלכוהול, ההרואין או הקנאביס. הוא מחייב צלילה עמוקה יותר, בחינה יסודית של צרכי המכור וכלים מקצועיים שיאפשרו התמודדות אמיתית עם הבעיה.

אפשרות שנייה: מרכז גמילה

אחד השלבים המורכבים ביותר בתהליך הגמילה מסמים הוא שלב ה"קריז" שבו הגוף דורש עוד מנת סם. כשהדרישה הזו לא נענית מופיעים סימפטומים פיזיולוגיים שמובילים למצוקה רגשית, מה שעשוי להוביל גם להתנהגות אלימה. זהו שלב בלתי נפרד בתהליך, כאשר מרכז גמילה מסמים מציע בנוסף גם טיפול מעמיק בצרכיו הרגשיים של המכור, בסביבה שלו ובשיקום אמיתי לקראת החזרה אל החיים האמיתיים. הצוות המקצועי והמיומן של מרכז אמיל מספק את המסגרת הזו למי שמוכן להביט במציאות, לזהות את הקושי ולהתגבר עליו. אתם מוזמנים להתחיל את המסע שלכם כבר עכשיו בטלפון 077-9967463.

Страдаете от алкоголизма? Игромания продолжает портить вашу жизнь? Не тратьте время зря! Обращайтесь в "Эмиль-центр" прямо сейчас по телефону 077-9967463 и вы получите ту профессиональную помощь в которой вы нуждаетесь.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]