בשל חוסר תפקוד משרדי הממשלה: בשלטון המקומי מאיימים בשביתה - 0404
בשל חוסר תפקוד משרדי הממשלה: בשלטון המקומי מאיימים בשביתה דוברות והסברה השלטון המקומי

בשל חוסר תפקוד משרדי הממשלה: בשלטון המקומי מאיימים בשביתה

בעקבות פגיעה אנושה בשירותים העירוניים, השלטון המקומי מאיים בשביתה ברשויות המקומיות החל מיום חמישי הבא, זאת בשל מאות מיליוני השקלים התקועים שאינם מועברים לרשויות ובשל חוסר תפקוד משרדי הממשלה.

בישיבת הנהלה של מרכז השלטון המקומי שהתקיימה היום (חמישי) בת"א, בנוכחות עשרות ראשי רשויות מכל רחבי הארץ, מועצות אזוריות, מועצות מקומיות וראשי ערים, הוחלט על השבתת הרשויות המקומיות החל מהשבוע הבא, זאת באם הממשלה לא תעביר תקציבים לתכניות להן התחייבה ולשירותים המרכזיים המוענקים לתושבים, כמו: בינוי מוסדות חינוך, תכנית חוג לכל ילד, מענקי איזון לרשויות מוחלשות, תכנית למיגון הצפון ועוד.

ראשי הרשויות הלינו על חוסר אחריות משוועת של משרדי הממשלה ושיתוק כל מערכות השלטון האמורות לספק שירותים חיוניים ודחופים לתושבי מדינת ישראל.

דוברות והסברה שלטון מקומי

 

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות: "זו לא אשמתם של 9 מיליון תושבי מדינת ישראל שנציגיהם בכנסת לא מצליחים להרכיב ממשלה כבר שנה שלמה. השלטון המקומי מאוחד סביב המאבק להבטחת השירותים לתושבים שלנו החל מבתי ספר של החגים, שירותי רווחה ומתן מעטפת מיגון מצילת חיים לתושבי הצפון. באם אין ממשלה מתפקדת נשתמש בכלים שיש לנו ונשבית את כל המדינה עד שיבינו. אי אפשר להקפיא את החיים בישראל בגלל המצב הפוליטי".

שי חג'ג', ראש המועצה האזורית מרחבים ויו"ר מרכז המועצות האזוריות: "מענקי האיזון אינם פריבילגיה שמעניקה הממשלה לשלטון המקומי. מענקי האיזון כפי ששמם מעיד, מיועדים לסייע לרשויות מקומיות חלשות לאזן את תקציביהם. כל קיצוץ במענקים אלו פוגע, קודם כל , ברשויות החלשות וביכולתן לספק את השירותים לתושביהן. קיצוץ מענקי האיזון מגיע כשגם תכנית הצפון לצמצום הפערים בין הפריפריה והמרכז מתעכבת ולא ממומשת".

משה דוידוביץ', ראש מועצה אזורית מטה אשר ויו"ר פורום יישובי קו העימות: "אנחנו חייבים להיאבק יחד למען הצפון. על הממשלה להעביר באופן מיידי את תקצוב תכנית מיגון הצפון כמובטח. זוהי אחריות של כולנו להבטיח את ביטחונם של תושבי קו העימות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]